W Łodzi powstanie tor testowy futurystycznej kolejki Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: Hyper Poland

W kolejnych latach, Polska będzie mogła dołączyć do grona państw, które rozwijają u siebie technologię Hyperloop. Jest to superszybka kolej, z pomocą której będziemy mogli podróżować w odległe regiony Polski i Europy szybciej niż samolotem pasażerskim. Pierwszy odcinek toru testowego dla Hyperloop powstanie w Łodzi.

 

Hyperloop to bardzo interesująca alternatywa dla szybkich kolei i komunikacji lotniczej. Jest to kolej magnetyczna, osiągająca prędkość zbliżoną do prędkości dźwięku, czyli około 1100 km/h. Dzięki niej moglibyśmy pokonać trasę Warszawa-Paryż w ciągu 90 minut. Wyobraźmy sobie również, że mieszkańcy Górnego Śląska mogliby dotrzeć nad Morze Bałtyckie w zaledwie 30 minut.

Źródło: Hyper Poland

Rozwojem tej futurystycznej formy transportu w naszym kraju zajmuje się polska spółka Hyper Poland, która chce wybudować w Łodzi na przełomie 2019 i 2020 roku tor testowy o długości 500 metrów. W tym celu, Hyper Poland uruchomi zbiórkę pieniędzy na brytyjskiej platformie crowdfundingu udziałowego Seedrs.

 

Projekt zakłada stopniowe wprowadzanie technologii Hyperloop i uwzględnia trzy etapy. Pierwszy zakłada modernizację istniejących odcinków kolejowych bez wykorzystania próżni, a pociąg będzie mógł osiągać prędkość do 300 km/h. Drugi etap to budowa kolei próżniowych, które pozwolą na transport towarów z prędością do 600 km/h. Ostatni trzeci etap zakłada udostępnienie superszybkiej kolejki do transportu ludzi.

 

Zespół pracujący nad polskim Hyperloopem zyskał już poparcie licznych firm z całego świata. Co ważne, prace polskiego zespołu są wspierane przez rząd. Istnieje zatem duża szansa, że nowa forma transportu, prędzej czy później, zawita również do Polski.

 

Więcej: http://hyperpoland.seedrs.com/

Źródło: https://www.rp.pl/Transport/309179908-Polski-hyperloop-wyjedzie-na-tory.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika obuzona

To jest ambiconalne i

To jest ambiconalne i megalomanskie leczenie kompleksow rzazacych. Chca zeby w Polsce bylo cos naj...Sory..ale nie za moje pieniedze. Dlaczego? Hyper loop..mial powstac w usa aby polaczyc zachodnie i wschodnie wybrzeze. To technologia testowa techniki marsjanskiej. Polska ma testowac za friko Muskowi jego technologie?????? ktorej sam nie zbudowal bo za drogo??// Czy my Polacy jestesmy debilami???? Budowanie takiego transportu na trasach 300-400km jest kompletnie nie oplacalne finansowo. Czy ktos z was wie? ile miliardow zlotych bedzie kosztowal ten projekt?? Dlaczego chcemy byc swietsi od papierza? Elon Musk..fundator i patron tego proejktu..nie wykonal nawet 50km trasy. Dlaczego??? bo woli poszukac naiwniaczkow ktozi zrobia to za niego. Za przeproszeniem Polski rzad robi pod stolem ..amerykanom....loo.."wode z mozgu"... 1000x lepiej wydac te pieniadze na koleje konwencjonalne ale szybkich predkosci...rozwiajace predkosc 250km/h. Sory ale naprawde to jest wielka napompowana bzdura to co pis robi.. Z calym szacunkiem do pisu bo na nich glosowalam..i juz raczej za mnustwo tego typu bledow nie zaglosuje... Uwazam to za totalna pomylka.

Dla mnie jako wyborcy jest to obuzajace i wrecz gwalcace rozsadek i logike wydatkowania moich pieniedzy.

Precz z pisem za to ze zachowuja sie jak PO tamci zlodzieje PiS nadeci megalomani , pyszalki, koscielni hipokryci, chca z Polakow zrobic mase robotnicza ktora beda umilowanie rzadzic za social.

Głosuj za
406
Portret użytkownika Paw40

Komedia. Hyper Poland i

Komedia. Hyper Poland i zbiórka pieniędzy. Dajcie spokój co za kraj denny. Gdzie jest rząd? Pieniędzy brak? Morawiecki ?!

Głosuj za
401
Portret użytkownika TomaszK

Fajnie. Ale koszty tej

Fajnie. Ale koszty tej inwestycji będą gigantyczne. PKP nie potrafi sobie poradzić z modernizacją infrastruktury z połowy XX w., jakim cudem ten projekt ma wypalić zważywszy na budżet Seedrs?

Głosuj za
395
Portret użytkownika suawco

Nie będzie Hyperloop w Łodzi

Nie będzie Hyperloop w Łodzi bo nie będzie na to kasy! To że ktoś tam uruchomił ogłoszenie na społeczną zrzutę nic nie przesądza. Inwestor nie znajdzie tu dla siebie ekonomicznego uzasadnienia tego projektu akurat k/Łodzi i tak krótki, gdyż tylko do testów, więc nigdy nic nie zarobi.

Głosuj za
402

Skomentuj