W Łodzi powstanie tor testowy futurystycznej kolejki Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: Hyper Poland

W kolejnych latach, Polska będzie mogła dołączyć do grona państw, które rozwijają u siebie technologię Hyperloop. Jest to superszybka kolej, z pomocą której będziemy mogli podróżować w odległe regiony Polski i Europy szybciej niż samolotem pasażerskim. Pierwszy odcinek toru testowego dla Hyperloop powstanie w Łodzi.

 

Hyperloop to bardzo interesująca alternatywa dla szybkich kolei i komunikacji lotniczej. Jest to kolej magnetyczna, osiągająca prędkość zbliżoną do prędkości dźwięku, czyli około 1100 km/h. Dzięki niej moglibyśmy pokonać trasę Warszawa-Paryż w ciągu 90 minut. Wyobraźmy sobie również, że mieszkańcy Górnego Śląska mogliby dotrzeć nad Morze Bałtyckie w zaledwie 30 minut.

Źródło: Hyper Poland

Rozwojem tej futurystycznej formy transportu w naszym kraju zajmuje się polska spółka Hyper Poland, która chce wybudować w Łodzi na przełomie 2019 i 2020 roku tor testowy o długości 500 metrów. W tym celu, Hyper Poland uruchomi zbiórkę pieniędzy na brytyjskiej platformie crowdfundingu udziałowego Seedrs.

 

Projekt zakłada stopniowe wprowadzanie technologii Hyperloop i uwzględnia trzy etapy. Pierwszy zakłada modernizację istniejących odcinków kolejowych bez wykorzystania próżni, a pociąg będzie mógł osiągać prędkość do 300 km/h. Drugi etap to budowa kolei próżniowych, które pozwolą na transport towarów z prędością do 600 km/h. Ostatni trzeci etap zakłada udostępnienie superszybkiej kolejki do transportu ludzi.

 

Zespół pracujący nad polskim Hyperloopem zyskał już poparcie licznych firm z całego świata. Co ważne, prace polskiego zespołu są wspierane przez rząd. Istnieje zatem duża szansa, że nowa forma transportu, prędzej czy później, zawita również do Polski.

 

Więcej: http://hyperpoland.seedrs.com/

Źródło: https://www.rp.pl/Transport/309179908-Polski-hyperloop-wyjedzie-na-tory.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika obuzona

To jest ambiconalne i

To jest ambiconalne i megalomanskie leczenie kompleksow rzazacych. Chca zeby w Polsce bylo cos naj...Sory..ale nie za moje pieniedze. Dlaczego? Hyper loop..mial powstac w usa aby polaczyc zachodnie i wschodnie wybrzeze. To technologia testowa techniki marsjanskiej. Polska ma testowac za friko Muskowi jego technologie?????? ktorej sam nie zbudowal bo za drogo??// Czy my Polacy jestesmy debilami???? Budowanie takiego transportu na trasach 300-400km jest kompletnie nie oplacalne finansowo. Czy ktos z was wie? ile miliardow zlotych bedzie kosztowal ten projekt?? Dlaczego chcemy byc swietsi od papierza? Elon Musk..fundator i patron tego proejktu..nie wykonal nawet 50km trasy. Dlaczego??? bo woli poszukac naiwniaczkow ktozi zrobia to za niego. Za przeproszeniem Polski rzad robi pod stolem ..amerykanom....loo.."wode z mozgu"... 1000x lepiej wydac te pieniadze na koleje konwencjonalne ale szybkich predkosci...rozwiajace predkosc 250km/h. Sory ale naprawde to jest wielka napompowana bzdura to co pis robi.. Z calym szacunkiem do pisu bo na nich glosowalam..i juz raczej za mnustwo tego typu bledow nie zaglosuje... Uwazam to za totalna pomylka.

Dla mnie jako wyborcy jest to obuzajace i wrecz gwalcace rozsadek i logike wydatkowania moich pieniedzy.

Precz z pisem za to ze zachowuja sie jak PO tamci zlodzieje PiS nadeci megalomani , pyszalki, koscielni hipokryci, chca z Polakow zrobic mase robotnicza ktora beda umilowanie rzadzic za social.

Portret użytkownika TomaszK

Fajnie. Ale koszty tej

Fajnie. Ale koszty tej inwestycji będą gigantyczne. PKP nie potrafi sobie poradzić z modernizacją infrastruktury z połowy XX w., jakim cudem ten projekt ma wypalić zważywszy na budżet Seedrs?

Portret użytkownika suawco

Nie będzie Hyperloop w Łodzi

Nie będzie Hyperloop w Łodzi bo nie będzie na to kasy! To że ktoś tam uruchomił ogłoszenie na społeczną zrzutę nic nie przesądza. Inwestor nie znajdzie tu dla siebie ekonomicznego uzasadnienia tego projektu akurat k/Łodzi i tak krótki, gdyż tylko do testów, więc nigdy nic nie zarobi.

Skomentuj