Pierwsza w Europie kolejka Hyperloop może powstać w Polsce

Kategorie: 

Źródło: Hyper Poland/Facebook

Trwa finał konkursu Hyperloop One Global Challenge. W ramach tej inicjatywy zbudowana zostanie pierwsza superszybka kolejka Hyperloop w Europie. Amerykańska firma Hyperloop One wybrała 9 najbardziej interesujących projektów tras, które mają największe szanse na realizację.

 

Wśród finalistów znalazł się polski zespół Hyper Poland, który wyszedł z propozycją zbudowania transportu Hyperloop na odcinku Wrocław - Warszawa. Trasa posiada długość 415 kilometrów a superszybka kolejka pozwoliłaby przedostać się z jednego miasta do drugiego w ciągu 34 minut.

Należy dodać, że Polska rywalizuje na tym polu z innymi państwami, więc nie ma gwarancji, że to właśnie nasz kraj zwycięży. Trasa zaproponowana przez Hyper Poland jest jedną z krótszych w porównaniu do innych państw. Projekt o najdłuższej trasie niemal 2 tysięcy kilometrów należy do niemieckiego zespołu - według tej wizji, Hyperloop połączyłby ze sobą osiem miast i okrążałby cały kraj. 

 

Nie licząc Niemiec i Polski, do finału zaliczyły się również trasy proponowane na terenie Estonii i Finlandii, Hiszpanii i Maroka, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz wysp Korsyka i Sardynia.

 

Hyperloop to nowoczesny środek transportu, składający się z kapsuł i specjalnie zaprojektowanych tuneli, w których pasażerowie podróżowaliby z prędkością ponad 1100 km/h. Superszybka kolejka będzie napędzana energią elektryczną pozyskiwaną dzięki panelom słonecznym. Hyperloop może służyć do transportowania ludzi oraz towarów dlatego doskonale nadaje się w przypadku dłuższych tras.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj