Pokazano jak będzie wyglądać człowiek w 3000 roku

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Naukowcy z Toll Free Forwarding pokazali, jak ludzie mogą wyglądać ludzie w odległej przyszłości, 800 lat po naszych czasach. Model ludzki z 3000 roku został nazwany Mindy. Niestety nie jest to miły widok.

 

Twórcy projektu wyszli z tego założenia, że ludzie będą coraz bardziej zależni od gadżetów, a to będzie miało wpływ na ewolucję. Dokonali przeglądu badań naukowych i zasięgnęli opinii ekspertów, zanim zwrócili się do projektanta 3D. Na podstawie uzyskanych danych stworzono wygląd osoby, której ciało zmieniło się fizycznie ze względu na ciągłe korzystanie ze smartfonów, laptopów i innych technologii.

 

Mindy ma przygarbione plecy, szeroką szyję, zdeformowane ramię, a nawet drugą parę powiek. Naukowcy wyjaśnili, że ciągła potrzeba pochylania się w stronę ekranu komputera lub smartfona w końcu doprowadzi do skrzywienia kręgosłupa. Możliwy jest również rozwój „łokcia smartfona”. Występuje, gdy osoba często trzyma rękę pod kątem 90 stopni. Ta pozycja może rozciągnąć nerw za łokciem i wywierać na niego nacisk. Ręka zacznie przypominać pazur, aby wygodniej trzymać gadżet.

 

Naukowcy wyjaśnili również grubszą szyjkę modelu. Może wystąpić z powodu nadmiernego napięcia mięśni pleców związanego z utrzymywaniem głowy w prawidłowej pozycji do czytania ekranu. Inne cechy Mindy to grubsza czaszka i mniejszy mózg. Wydaje się, że wewnętrzna powieka chroni soczewkę przed nadmiernym światłem.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj