Najbogatsi ludzie świata staną się cyborgami i będą żyć wiecznie, twierdzi izraelski profesor

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jaki jest najlepszy sposób na osiągnięcie długowieczności lub nawet nieśmiertelności? Profesor Yuval Noah Harari z Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie wypowiedział dość kontrowersyjne słowa na ten temat. Uważa on, że dzięki najnowszym technologiom oraz inżynierii genetycznej ludzie przejdą ewolucję, przez co staną się potężniejsi i będą żyć znacznie dłużej - mogą stać się nawet nieśmiertelni - lecz będzie to dotyczyć wyłącznie najbogatszych.

 

Izraelski profesor powiedział, że w ciągu 200 lat bogaci ludzie staną się cyborgami za sprawą stopniowego łączenia się człowieka z maszyną. Brzmi to niczym scenariusz dla filmu science fiction, lecz słowa te zostały wypowiedziane całkiem poważnie. Jego zdaniem ludzkość rozwinie się do tego stopnia, że będzie mogła nawet pokonać śmierć.

 

Prace nad technikami zapewniającymi długowieczność oraz umieszczeniem ludzkiej świadomości w maszynie trwają już od dłuższego czasu. Przykładowo Dmitrij Itskow, rosyjski miliarder, chce osiągnąć nieśmiertelność stając się androidem. Nawet słynny naukowiec Stephen Hawking uważa, że jego projekt jest jak najbardziej wykonalny. Itskow chce tego dokonać w ciągu trzech następnych dekad - w 2045 roku będzie miał około 65 lat.

Profesor Yuval Noah Harari uważa że człowiek został już tak zaprogramowany, że gdy tylko dokona jakiegoś osiągnięcia, po pewnym czasie chce dokonać czegoś jeszcze większego. Nasze "wieczne niezadowolenie" ma napędzić ludzkość najpierw do osiągnięcia długowieczności, a z czasem również nieśmiertelności. Ostatecznie, zdaniem profesora, przyszli ludzie będą tak bardzo różnić się od dzisiejszego człowieka, jak dzisiejsi ludzie od małp.

 

"Bóg jest niezwykle ważny, ponieważ bez religijnych mitów nie można utworzyć społeczeństwa. Religia jest najważniejszym wynalazkiem ludzkości. Tak długo jak ludzie wierzyli w swoją przynależność do tych bogów, tak długo mogą być kontrolowani. Jednak to co widzimy w ciągu ostatnich kilku stuleci to fakt, że ludzie stają się coraz potężniejsi i nie potrzebują już kul (chodzi o przyrząd rehabilitacyjny) od Boga. Teraz mówimy że nie potrzebujemy Boga, tylko technologii" - powiedział profesor Yuval Noah Harari.

 

Swoją wypowiedź kontynuował stwierdzeniem, że najbardziej interesującym miejscem na świecie, z perspektywy religii, nie jest wcale Bliski Wschód a Dolina Krzemowa - region w północnej części amerykańskiego stanu Kalifornia, gdzie opracowywana jest "technoreligia". Tamtejsi naukowcy i specjaliści uważają, że nawet śmierć jest tylko problemem, który można rozwiązać właśnie za pomocą technologii.

Izraelski profesor dodał jednak, że ta cała zbawienna technologia, która zamieni nas w cyborgi i da nam nieśmiertelność, nie będzie dostępna dla wszystkich. Tylko najbogatsi dostąpią tego zaszczytu, natomiast ludzie biedniejsi zostaną skazani na śmierć - odejdą z tego świata niczym gatunek zwierząt zagrożony wyginięciem. Jest to oczywiście bardzo odległa przyszłość, lecz kto wie co przyniesie nam czas i nieustannie rozwijająca się technologia?

 

 

Na podstawie: http://www.telegraph.co.uk/culture/hay-festival/11627386/Humans-will-become-God-like-cyborgs-within-200-years.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika X

Dla tych wszystkich którzy

Dla tych wszystkich którzy obawiają się śmierci, napiszę, że jest w nas cześć która nigdy nie umiera - świadomość. Ingerując w plan wszechświata (inteligencje wszechświata) możemy się bardzo unieszcześliwić żyjąc dłużej niż było nam dane. Nie wiemy czy takie życie będzie potem świadome, czy raczej zinformatyzowane, ograniczone do sztucznej inteligencji i naszego umysłu (również ograniczonego).
Jeśli ktoś nieobawia się śmierci to wcale nie znaczy, że śpieszy się aby umżeć. Trzeba szanować życie, każde życie. Obenie dajemy umierać wielu, aby kilku mogło marzyć i śnić o długowieczności. To zupełnie irracjonalne zachowanie
Z mojego punktu widzenia, ktoś kto żyje długo, może zgromadzić dużo bogactw tego świata i tym samym wprowadzić jeszcze więcej podziału na super bogaczy i biedote. (Jakbyśmy i tego miali mało na tym świecie).
Myślę, że za mało myśli się o jakości życia, a za dużo o długości jego trwania. Pierw poprawmy jakość życia wszystkich mieszkańców świata (jeśli to nam się uda, można by się wtedy, z nową świadomością, skupić na długości życia).

Portret użytkownika blabla

Bzdura. Świadomość jest

Bzdura.
Świadomość jest stanem elektrycznym mózgu.
Poczytaj sobie o biologicznej śmierci mózgu - to trwa godzinami - czasem dniami do czasu biologicznego rozkładu. Nie jest to przyjemne doznanie - najgorsze jakie może być.
 
A co do ostatniego Twojego akapitu: wolę mieć miliard na koncie i żyć rok, niż puste konto i żyć 100 lat.

Portret użytkownika eliss

I tak musimI tak przeciez

I tak musimI tak przeciez musimy umrzec, wiec co  w  tym zlego, ze komus sie moze uda zyskac niesmiertelnosc ?
W naszej naturze ludzkiej tkwi jednak irracjonalna zawisc tzw. syndrom psa ogrodnika: samemu nie zjemy, drugiemu nie damy.
W N.T mamy tez przypowiesc o najemnikach, ktorych pan wynagrodzil jednakowo bez wzgledu na czas pracy. Ten co pracowal godzine dostal tyle samo co ten, ktory pracowal caly dzionek.
A coz Ci do tego, jesli gospodarz, da temu co ostatni przyszedl do pracy tyle samo co Tobie ? Czy Ty dostales mniej niz bylo umowione ? W czym jestes poszkodowany ?
To samo ze smiercia. Czy ktos Ci obiecywal, ze bedziesz zyl wiecznie ?
Jesli ostanim sie uda zapanowac nad smiercia, w czym Ty jestes poszkodowany ?
A byc moze i twoje dzieci,  wnuki skorzystaja tez ?
Pomysl o tym i nie zadrosc !
 

Portret użytkownika yamata

Problem jest zupełnie inny.

Problem jest zupełnie inny. Teraz nie masz żadnej alternatywy. Wszyscy umrą, biedni i bogaci.
To się zmieni, gdy pojawi się odpowiednia technologia, dostępna dla nielicznych. I wtedy zaczną się problemy... Wink

Portret użytkownika A.I.

No pewnie ze obawiamy sie

No pewnie ze obawiamy sie smierci ,tylko chory psychicznie chce umrzec ,zycie to przetrwanie ,jesli masz inne zdanie to nie jedz nic, nie bierz lekow bo leki to tez wytwor tech. Ci wyznawcy to robia obciach na forach naukowych czemu nic z tym niezrobicie? Po co zaczepiaja na forach z tech. czy astronomicznych "ludzi nauki" Trzeba ich sie pozbyc raz kompletnie ,niech "ciufcie" sobie zrobia z is xD

Portret użytkownika sebastian

Reszta zostanie przerobiona

Reszta zostanie przerobiona na roboty 2 kategorii przystosowane do wykonywania określonych zadań w naszym systemie na rozkaz zlecenie tych hybryd które będą wyżej w hierarchii. Poczytajcie trochę o biologii syntetycznej, integracji sztucznych struktur z żywymi organizmami, nanotechnologii, i koniecznie ten film który porusza ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=fZqrMaAzYco. Nie chce straszyć a jedynie zwrócić waszą uwagę i rozpowszechniać ważne informacje. 

Portret użytkownika Lasius

Z kolei lek na dlugowiecznosc

Z kolei lek na dlugowiecznosc co wyjdzie z jakies 15 lat ma byc dostepny dla wszystkich tanio wiec zeby przepowiadac co sie ma stac moze niech poczytaja dokladniej o wszystkich osiagnieciach technologii obecnie a nie strasza ludzi

Portret użytkownika paranoja~~

Coraz bardziej staje sie

Coraz bardziej staje sie oczywiste ze nacja wybrancow szatana  chce zostac bogami zyjacymi wiecznie .To oni najbardziej przerazeni sa mysla o smierci,mam  nadzieje ze natura zweryfikuje to szalenstwo!!!

Portret użytkownika eliss

I tak przeciez musimy umrzec,

I tak przeciez musimy umrzec, wiec co  w
tym zlego, ze komus sie moze uda zyskac niesmiertelnosc ?
W naszej naturze ludzkiej tkwi jednak irracjonalna zawisc tzw. syndrom psa ogrodnika: samemu nie zje, drugiemu nie da.
W N.T mamy tez przypowiesc o najemnikach, ktorych pan wynagrodzil jednakowo bez wzgledu na czas pracy. Ten co pracowal godzine dostal tyle samo co ten, ktory pracowal caly dzionek.
A coz Ci do tego, jesli gospodarz, da temu co ostatni przyszedl do pracy tyle samo co Tobie ? Czy Ty dostales mniej niz bylo umowione ? W czym jestes poszkodowany ?
To samo ze smiercia. Czy ktos Ci obiecywal, ze bedziesz zyl wiecznie ?
Jesli ostanim sie uda zapanowac nad smiercia, w czym Ty jestes poszkodowany ?
A byc moze i twoje dzieci,  wnuki skorzystaja tez ?
Pomysl o tym i nie zadrosc !
 

Skomentuj