Polski zespół inżynierów jest w finale drugiej edycji konkursu Hyperloop Pod Competition

Kategorie: 

Źródło: Hyper Poland

Zespół Hyper Poland, który pracuje nad superszybką kolejką Hyperloop, zakwalifikował się do finału drugiej edycji konkursu Hyperloop Pod Competition oraz do półfinału Hyperloop One Global Competition. 25-osobowy zespół składający się z inżynierów z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej rozpoczął zbiórkę na budowę pierwszego prototypu kapsuły.

 

Finał drugiej edycji Hyperloop Pod Competition ma odbyć się w sierpniu bieżącego roku w Kalifornii. Zespoły mają zaprojektować oraz zbudować prototyp kapsuły, który zostanie wypróbowany na torze testowym. Z kolei Hyperloop One Global Competition to wielka rywalizacja zespołów z całego świata, które prezentują trasy na terenie swoich krajów, na których może powstać kolejka Hyperloop. Do półfinału dostało się 35 drużyn, w tym Hyper Poland, spośród 2600 zgłoszeń.

 

Projekt kapsuły oraz trasa wyznaczona przez zespół Hyper Poland cieszy się dużym zainteresowaniem. Obecnie trwa zbiórka pieniędzy na budowę pierwszego prototypu kapsuły za pośrednictwem strony internetowej OdpalProjekt.pl. Za 150.000 zł, polscy inżynierowie będą mogli opracować podstawową wersję bez napędu. 220.000 zł pozwoli zbudować kapsułę o napędzie elektrycznym, zaś za 310.000 zł będzie można stworzyć w pełni funkcjonalny prototyp, wraz z zaawansowaną elektroniką i systemem lewitacji magnetycznej.

W chwili obecnej udało się uzbierać ponad 33 tysiące złotych. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 21 dni. Dla Hyper Poland jest to niepowtarzalna szansa aby przyczynić się do budowy rewolucyjnego transportu Hyperloop. Pozostaje więc trzymać kciuki za Polaków!

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj