Facebook będzie w przyszłym roku dostarczać darmowy internet do Afryki

Kategorie: 

Źródło: EutelSat
Mark Zuckerberg od dawna zapowiadał, że będzie dostarczał internet w te regiony, w których go najbardziej brakuje. Wszystko to dotychczas pozostawało na etapie projektu aż do teraz. Facebook jest już bardzo blisko zrealizowania swojego celu.

 

Ten popularny na całym świecie serwis społecznościowy chce udostępniać internet przy współpracy z firmą EutelSat w ramach projektu Internet.org. Facebook będzie korzystać z nowego satelity AMOS-6, który jest obecnie w trakcie budowy ale planuje się go wysłać na orbitę okołoziemską już w przyszłym roku. Według Zuckerberga, wykorzystanie w tym celu satelity jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Zupełnie darmowy internet ma zatem pojawić się w Afryce. Będą mogli korzystać z niego również mieszkańcy odludnionych miejsc. Dla Zuckerberga jest do opłacalny biznes - im więcej ludzi będzie podłączonych do internetu, tym więcej będzie mogło korzystać np. z Facebooka czy Instagramu.

 

 

Źródło: http://www.popsci.com/facebook-will-beam-internet-from-satellites-over-africa-in-2016

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Deus

Super, tylko, że w większości

Super, tylko, że w większości krajów Afryki brakuje niezbędnej infrastruktury. Bo rozumiem, że sieć będzie bezprzewodowa. Nie każdego stać na telefon satelitarny, a już znacznie miniej na opłacenie takiego abonamentu. Szansa w chińczykach, oni tam mocno inwestują i może taką sieć zbudują.
Pozostaje pytanie, komu tak  naprawdę będzie służyć ten darmowy internet, bo napewno nie głodującym i dzikim plemionom w buszu.

Skomentuj