Ziemia może zostać skolonizowana przez obcą cywilizację, twierdzi Stephen Hawking

Kategorie: 

Źródło: Internet
Stephen Hawking oświadczył, że Ziemia po pewnym czasie może zostać skolonizowana przez obcych "nomadów", których może zafascynować nasz świat. Ponadto, naukowiec uważa że już za sto lat, komputery osiągną poziom sztucznej inteligencji, który będzie wyprzedzać rozwój ludzkości i będzie w stanie ją podbić.

 

Brytyjski naukowiec i popularyzator nauki Stephen Hawking uważa, że ​​ludzkość może czekać dość ponura przyszłość. Stephen Hawking ostrzega o możliwości przejęcia Ziemi przez obcych. To zadziwiające stwierdzenie znanego fizyka teoretycznego padło w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety El Pais. Zdaniem Hawkinga, jeśli na Ziemię trafią kiedyś inne istoty z technologią podroży międzygwiezdnych to prawie na pewno przybywają aby podbić naszą planetę.

 

Hipotetycznych obcych Hawking nazywa nomadami i przewiduje, że zwyciężą i s​​kolonizują praktycznie wszystkie planety. Naukowiec dodaje, że fakt istnienia takich ras wynika z jego matematycznego myślenia i założenia ich racjonalnego punktu widzenia. Nie wiadomo jednak jak mogliby wyglądać tacy obcy - czy byliby podobni do nas, czy raczej do wielkich insektów lub gadów.

 

Jednak nawet jeśli obcy nomadzi podbijający światy przez jakiś czas się u nas jeszcze nie pokażą, to Stephen Hawking przestrzega również przed rozwojem sztucznej inteligencji. Naukowiec wierzy, że w ciągu następnych stu lat, komputery staną się tak zaawansowane, że będą w stanie zdominować ludzkość. Wizjoner dodaje, że kiedy już do tego dojdzie, należy się upewnić się, że ich cele są takie same jak nasze.

 

Znany fizyk oświadczył też, że jego zdaniem przetrwanie gatunku ludzkiego zależy od zdolności do znalezienia nowych światów gdzie indziej we wszechświecie, ponieważ istnieje coraz większe ryzyko zniszczenia Ziemi w wyniku katastrofy. Z tego powodu Hawking stara się zwrócić uwagę opinii publicznej na znaczenie lotów kosmicznych i kolonizacji innych planet.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu: Innemedium.pl

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika aliennnn

Jeżeli istoty obce opanowały

Jeżeli istoty obce opanowały już coś takiego jak fizyka kwantowa. To równie dobrze mogą żyć wokół nas  na poziomie energetycznym, działać na innych częstotliwościach, wibracjach lub w innym wymiarze.

Portret użytkownika Deus

Tudno stwierdzić czym mogą

Tudno stwierdzić czym mogą się kierować istoty obce, pochodzące z innego świata niż nasz. Wychowane w innym środowisku, w odmiennych wartościach moralnych. Uważam, że "na dwoje Baba wróżyła", a stwierdzenia Hawkinga są jedynie rozważaniami na ten temat i należy je traktować jako ostrzeżenie przed nadmierną chęcią kontaktu z obcymi. Co do sztucznej inteligencji, to nie On jeden jest podobnego zdania. Największym zagrożeniem dla Ludzkości jest ona sama.

Portret użytkownika Devil

Właśnie to jest problem. Nie

Właśnie to jest problem. Nie jakaś tam asteroida czy obcy, a człowiek. Człowiek człowiekowi wilkiem, sam sra we własne gniazdo (Ziemię) i już chce emigrować na Marsa. Człowiek to destrukcyjna istota a obcy, jeśli istnieją, unikają nas lub będą unikać niczym ognia.

Skomentuj