Google zrezygnowało z prac nad internetowymi dronami

Kategorie: 

Źródło: Titan Aerospace

Korporacja Google, podobnie jak Facebook, miała zamiar wprowadzić specjalne drony, zasilane energią słoneczną, które dostarczałyby szybki internet na terenach wiejskich. Obie firmy napotkały szereg problemów - zresztą kto mówił, że będzie łatwo? Jak się właśnie okazuje, Google już dawno wypadło z tego wyścigu.

 

W 2014 roku, Google i Facebook prowadziły rywalizację o zakup firmy Titan Aerospace. Specjalizuje się ona w produkcji bezzałogowców. Google zwyciężyło, lecz Facebook nie dawał za wygraną. Jednak po trzech latach trudno powiedzieć która z korporacji dokonała większych postępów. Projekt zakładający udostępnianie internetu za pomocą dronów okazał się dosyć trudny do zrealizowania.

 

Podczas gdy Facebook próbuje rozwiązać swoje problemy dowiadujemy się, że Google już na początku 2016 roku zaczęło rezygnować z dalszych prac. Media donoszą, że pracownicy z Project Titan byli przenoszeni np. do projektu Wing (dostarczanie przesyłek przy pomocy dronów) oraz Loon. Ten drugi wciąż daje nadzieje, gdyż skupia się on właśnie na dostarczaniu internetu, lecz przy pomocy balonów. Z oficjalnych doniesień wiemy, że Google rezygnuje z dronów napędzanych energią słoneczną ze względu na "problemy natury technicznej i ekonomicznej".

 

Niektórzy jednak twierdzą, że Google zakupiło kiedyś Titan Aerospace nie po to, aby pracować nad tzw. internetowymi dronami, lecz właśnie po to, aby zaszkodzić Facebookowi. Rywalizacja w tej dziedzinie wciąż trwa. Aby się przekonać co pojawi się na niebie jako pierwsze - facebookowe drony czy balony Google - będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat. Technologia musi najpierw zostać dobrze przetestowana.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj