Japonia udostępni autonomiczne taksówki podczas Igrzysk Olimpijskich

Kategorie: 

Źródło: Nissan
Wciąż dzielą nas lata od samochodów, które będą potrafiły samodzielnie poruszać się po ulicy. Premier Japonii Shinzo Abe zapewnił, że technologia będzie dostępna w stolicy jego kraju podczas Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku.

 

Autonomiczne samochody będą pełniły w Tokio funkcję futurystycznych taksówek, które będą dostępne dla wszystkich ludzi. Shinzo Abe stwierdził, że Japonia jako potęga technologiczna w znacznym stopniu przyczyni się do rozwoju samojeżdżących pojazdów a być może stanie się nawet światowym liderem w tej dziedzinie.

 

"Autonomiczne samochody będzie można zobaczyć jak poruszają się po Tokio w 2020 roku podczas Olimpiady i Paraolimpiady" - powiedział premier Shinzo Abe.

 

Japonia obecnie testuje swoje prototypy przyszłościowych samochodów a na początku przyszłego roku mają odbyć się testy pilotażowe w prefekturze Kanagawa, czyli niedaleko stolicy. Jednak od testów pilotażowych do pełnego zaimplementowania tej technologii jest jeszcze bardzo daleka droga.

 

 

Źródło: http://www.japantimes.co.jp/news/2015/10/04/business/tech/self-driving-cars-let-tourists-ride-tokyo-2020-abe-says/#.VhJqAuztmkp

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj