W niedalekiej przyszłości, darmowy internet będzie dostępny na całym świecie

Kategorie: 

W ramach nowego projektu "Outernet", organizacja Media Development Investment Fund (MDIF) planuje rozmieszczenie na orbicie okołoziemskiej wielu małych satelit, które zapewnią wszystkim ludziom na naszej planecie darmowy dostęp do internetu.

 

Organizacja ma nadzieję, że do czerwca tego roku uda się opracować prototypowego satelitę, przeznaczonego do testów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku przyszłego roku zostanie wyniesiony satelita który umieści miniaturowy ładunek "CubeSat" na orbicie okołoziemskiej a w ciągu kilku kolejnych lat pojawi się tam setki tego typu urządzeń.

 

Jak powiedział Peter Whitehead, właściciel organizacji MDIF, powstanie tego projektu ma na celu wsparcie przepływu niezależnych wiadomości, informacji i debaty, co jest potrzebne ludziom dla zbudowania "wolnej, kwitnącej społeczności". Wszechobecny i nieocenzurowany internet umożliwi pełniejsze uczestnictwo w życiu publicznym oraz ochroni prawa człowieka. Organizacja powołuje się również na poniższy artykuł:

 

"Każdy ma prawo do wolności opinii i wyrażania jej; prawo to obejmuje swobodę posiadania niezależnej opinii bez czyjejś ingerencji oraz poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania informacji i poglądów za pośrednictwem wszelkich mediów, bez względu na granice" - brzmi Artykuł 19 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

 

Syed Karim, dyrektor innowacji w MDIF powiedział dla National Journal, że największym problemem przed jakim stoi organizacja, to fundusze. Projekt może zostać zrealizowany w ciągu trzech lat, jednak wymagane są środki finansowe, wynoszące około 12 miliardów dolarów. Wyniesienie jednego ładunku na orbitę okołoziemską o rozmiarach 10x10x10 centymetrów, wymaga ponad 100 tysięcy dolarów. Natomiast dla największego ładunku o wielkości 34x10x10 konieczne jest zainwestowanie ponad 300 tysięcy dolarów.

 

Gdy projekt zostanie zakończony i setki takich urządeń zostanie wyniesionych na orbitę, wszyscy ludzie na Ziemi będą posiadać dostęp do niecenzurowanego, darmowego internetu. Trudno uwierzyć, żeby w dzisiejszych czasach coś takiego mogło być możliwe.

 

 

Źródło: http://www.mdif.org/outernet-providing-information-to-the-world-from-outer-space/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem