Drony zasilane energią słoneczną będą udostępniać internet na całym świecie

Kategorie: 

Facebook
Media donoszą, że serwis społecznościowy Facebook prowadzi właśnie negocjacje w sprawie nabycia firmy, która specjalizuje się w produkcji dronów zasilanych energią słoneczną. Bezzałogowce te będą udostępniać internet na całym świecie.

 

Jak informuje TechCrunch, Facebook chce udostępniać internet dla 5 miliardów ludzi, którzy nie są jeszcze podłączeni do sieci. W tym celu, planuje się zakup firmy Titan Aerospace, która produkuje napędzane energią słoneczną bezzałogowce, posiadające możliwość przebywania niemal na orbicie okołoziemskiej przez 5 lat bez konieczności lądowania. Zakup firmy ma opiewać na sumę 60 milionów dolarów.

 

Na sam początek, Facebook rozpocznie budowę 11 tysięcy bezzałogowców "Solara 60" i udostępni internet najpierw w Afryce. Drony te mogą poruszać się na bardzo dużych wysokościach, przy czym są tańsze i bardziej uniwersalne od satelit. Posiadają wiele potencjalnych zastosowań, takich jak monitorowanie pogody czy obrazowanie Ziemi.

 

Projekt, noszący nazwę Internet.org, najwyraźniej konkuruje z innymi korporacjami. Przykładowo Google chce udostępnić internet na całym świecie za pomocą balonów w ramach projektu Loon. Również jak niedawno wspominaliśmy, projekt Outernet prowadzony przez Media Development Investment Fund (MDIF) zakłada wyniesienie na orbitę okołoziemską niewielkich ładunków, które udostępnią internet wszystkim mieszkańcom Ziemi.

 

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wideo/projekt-outernet-ma-zapewnic-darmowy-dostep-internetu-calym-swiecie

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj