Do 2020 roku wszyscy ludzie na Ziemi będą podłączeni do internetu

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg oraz Bill "Microsoft" Gates chcą już w najbliższych latach sprawić aby każdy człowiek na świecie otrzymał dostęp do internetu. Plan taki został ogłoszony w ten weekend na forum ONZ w Nowym Jorku.

 

Skoro mówimy o całej ludzkości oznacza to, że internet stanie się również dostępny w Afryce oraz tam, gdzie panuje bieda. Jest to zresztą część planu Organizacji Narodów Zjednoczonych, która chce rozwiązać problem skrajnego ubóstwa w przeciągu 15 lat. Szacuje się że połowa ludzi na świecie nie posiada obecnie dostępu do internetu, co ma wpływ na ich edukację - są to szczególnie osoby płci żeńskiej.

 

Nie powinno dziwić, że plan ten ogłosił właśnie Mark Zuckerberg. Skoro cały świat będzie mógł swobodnie korzystać z internetu, właściciel serwisu społecznościowego Facebook bezpośrednio skorzysta na tym. Tym bardziej gdy według szacunków około 3 miliardy ludzi z całego świata posiada obecnie do niego dostęp.

 

Podłączenie całej ludzkości do sieci jest iście szczytnym celem, nie wspominając już o walce z ubóstwem. Niestety za tymi dobrymi chęciami kryje się coś o czym zazwyczaj się nie wspomina. Mowa oczywiście o masowej inwigilacji ludzi - za kilka lat proceder ten będzie miał miejsce na całej planecie.

 

 

Źródło: http://www.geekwire.com/2015/zuckerberg-and-gates-push-for-internet-access-for-all-while-pope-says-social-networks-cause-radical-loneliness/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj