Złote nietoperze z Boliwii zostały określone jako nowy gatunek

Kategorie: 

Źródło: Dr Marco Tschapka, Universität Ulm
Naukowcy sklasyfikowali złote nietoperze, zamieszkujące Boliwię, jako zupełnie nowy gatunek tych zwierząt. Dotychczas Myotis midastactus był przypisywany jako przedstawiciel nietoperzy Myotis simus. Informację na ten temat podał magazyn Journal of Mammalogy.

 

Opis nowego gatunku został dokonany przez dr Ricardo Moratelli z Oswaldo Cruz Foundation w Rio de Janeiro oraz dr Dona Wilsona ze Smithsonian Institution w Waszyngtonie. W 2011 roku, dr Moratelli opisał różnice jakie występują między nietoperzami z Boliwii a tymi, jakie zaobserwowano w dorzeczu Amazonki.

 

Analizy kolekcji z amerykańskich i brazylijskich muzeów, obejmujących 27 różnych gatunków wskazują, że złote nietoperze są jednak odrębnym gatunkiem i zamieszkują tylko jeden kraj - Boliwię. Zwierzęta te charakteryzują się krótkim, puszystym futrem w kolorze złotożółtym.

 

Badania wykazały, że nietoperze Myotis simus występują w Argentynie, Brazylii Ekwadorze, Paragwaju i Peru. Złote nietoperze, które przypisane zostały właśnie do odrębnego gatunku Myotis midastactus, żyją tylko w Boliwii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj