Za pomocą drukarki 3D wydrukowano instrumenty muzyczne

Kategorie: 

Foto: Olaf Diegel
Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, drukarka 3D pozwala na produkcję dosłownie wszystkiego a jedynym ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia. Za pomocą technologii druku 3D, udało się wydrukować instrumenty muzyczne, takie jak gitara, perkusja oraz saksofon altowy.

 

Instrument przedstawiony na powyższym zdjęciu został wydrukowany przez Olafa Diegela. Posiada 41 elementów, nie wliczając w to sprężyn i śrub. Jego waga wynosi jedynie 575 gramów i został wykonany z nylonu. Dla porównania, prawdziwy metalowy saksofon altowy waży około 2,5 kilograma.

 

Jak zaznaczył Diegel, nie jest saksofonistą i chce jedynie pokazać do czego zdolne są drukarki 3D. Drukowanie tego instrumentu zajęło 6 miesięcy i według twórcy, saksofon brzmi całkiem dobrze, jedynie niektóre dźwięki są rozstrojone.

 

Warto dodać, że Olaf Diegel wydrukował również takie instrumenty jak gitary, perkusję oraz keyboard. W trakcie targów Euromold 2013 na początku grudnia, czteroosobowy zespół zagrał na tych instrumentach. Wszystko zostało zaprezentowane na poniższych nagraniach, łącznie z tym, jak Diegel drukował gitarę za pomocą drukarki z firmy 3D Systems, która wykorzystuje metodę selektywnego spiekania laserowego (SLS).

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj