W USA rozpoczną się testy nad autonomicznymi pojazdami, wydrukowanymi w drukarce 3D

Kategorie: 

Źródło: Local Motors
Na amerykańskim Uniwersytecie w Michigan rozpoczną się testy autonomicznych, wydrukowanych w drukarce 3D pojazdów. Docelowo planuje się utworzenie systemu samojeżdżących, niewielkich samochodów, które mogłyby przewozić ludzi na terenie kampusu, parku czy lotniska. Te elektryczne, niewielkie pojazdy nie mogą jednak rywalizować z autonomicznymi samochodami Google.

 

Ich produkcją zajęła się firma Local Motors, która w zeszłym roku stworzyła samochód Strati. Składa się on z 40 plastikowych części - oczywiście silnik, opony i zawieszenie samochodu nie zostały wydrukowane. Cały proces drukowania części i poskładania tego pojazdu w całość zajął prawie dwie doby.

 

Samochody, które powstały specjalnie dla Uniwersytu w Michigan, są elektryczne i dość powolne - posiadają silniki z wózków golfowych. Nie chodzi tu jednak o prędkość, a o wygodę. Badacze chcą stworzyć system autonomicznych pojazdów, które będą przewozić ludzi np. na terenie kampusu.

 

Uniwersytet chce w pierwszej kolejności prowadzić testy, które potrwają 12 miesięcy. Na jego terenie rozmieszczone zostaną różnorakie przeszkody aby sprawdzić jak poradzi sobie taki samojeżdżący pojazd. Co więcej, specjaliści chcą opracować aplikację typu Uber, dzięki której pracownicy uniwersytetu będą mogli zawołać pojazd i szybko przedostać się od budynku do budynku.

 

 

Źródło: http://ns.umich.edu/new/releases/23006-u-m-will-test-3d-printed-autonomous-smartcarts

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj