Toyota w najbliższych latach wprowadzi autonomiczne samochody

Kategorie: 

Firmy takie jak Nissan, General Motors, Daimler AG produkująca samochody Mercedez-Benz a nawet Google prowadzą wyścig o to kto jako pierwszy wprowadzi do powszechnego użytku autonomiczne pojazdy - plany zakładają wprowadzenie ich do 2020 roku. Jednak na dzień dzisiejszy, Toyota jest najbliżej osiągnięcia swojego celu.

 

Toyota Motor Corporation ogłosiła w piątek, że już w najbliższych latach ich samochody będą posiadały technologię Automated Highway Driving Assist (AHDA), która zapewni dwie nowe funkcje. Pierwszą z nich jest "Cooperative-adaptive Cruise Control", dzięki której pojazd będzie mógł komunikować się bezprzewodowo z samochodem znajdującym się z przodu aby utrzymać bezpieczną odległość w czasie jazdy. Natomiast druga funkcja, "Lane Trace Control", będzie wspomagać kierowanie tak aby utrzymać pojazd na optymalnej linii jazdy w pasie ruchu.

 

Firma powiedziała również że ma zamiar wprowadzić technologię AHDA wraz z innymi zaawansowanymi systemami wspomagania aby kierowca mógł zwiększyć kontrolę nad swoim pojazdem oraz posiadał przyjemność z samego prowadzenia. System AHDA zostanie wprowadzony prawdopodobnie najpóźniej za 10 lat, natomiast inne systemy będą implementowane tak szybko jak to tylko będzie możliwe aby zwiększyć bezpieczeństwo na ulicach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem