Szwajcaria rozpoczyna testy nad dronami dostarczającymi przesyłki

Kategorie: 

Źródło: Swiss Post
Szwajcarska poczta we współpracy ze Swiss WorldCargo (należąca do szwajcarskich linii lotniczych) oraz kalifornijską firmą Matternet stworzyła bezzałogowce, przeznaczone do autonomicznego dostarczania przesyłek. Już w tym miesiącu rozpoczną się testy tej technologii.

 

Drony Matternet ONE (zdjęcie na górze), które są bardzo lekkie, mogą unosić ładunek o masie do jednego kilograma i dostarczyć go na odległość ponad 10 kilometrów przy w pełni naładowanej baterii, posiadają wiele potencjalnych zastosowań. Wśród nich wymienia się możliwość szybkiego przetransportowania przesyłek specjalnych, dostarczenia paczek do klientów czy lekarstw dla osób potrzebujących.

 

Testy tych autonomicznych aparatów latających rozpoczną się w tym miesiącu ale ich szerokie zastosowanie spodziewane jest dopiero po 2020 roku. Konieczne jest upewnienie się, że nowa technologia będzie funkcjonować prawidłowo, będzie dostarczać przesyłki w prawidłowe miejsca a co najważniejsze, nie doprowadzi do niechcianych zniszczeń i będzie bezpieczna dla ludzi.

 

 

Źródło: https://www.post.ch/en/about-us/company/media/press-releases/2015/swiss-post-swiss-worldcargo-and-matternet-start-drone-tests

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj