Dron SkyGuardian wykonał historyczny lot nad Atlantykiem

Kategorie: 

Źródło: GA-ASI

SkyGuardian to dron średniego pułapu, opracowany przez amerykańskie przedsiębiorstwo General Atomics Aeronautical Systems. Jest to pierwszy taki bezzałogowiec, który zdołał wykonać lot transatlantycki. 

 

10 lipca, SkyGuardian wystartował z bazy lotniczej w Północnej Dakocie w Stanach Zjednoczonych i po bardzo długim locie wylądował w Gloucestershire w Anglii. Lot trwał dokładnie 24 godziny i 2 minuty. W tym czasie, maszyna pokonała niemal 7 tysięcy kilometrów. Dron SkyGuardian stał się pierwszym bezzałogowym pojazdem średniego pułapu, który przeleciał nad Atlantykiem.

 

MQ-9B SkyGuardian ma rozpiętość skrzydeł 24 metry. Urządzenie wyposażone jest w silnik turbinowy Honeywell TPE331-10 i jest w stanie podnieść ładunek o masie 2,1 tony. Maksymalna prędkość UAV wynosi 389 km/h. SkyGuardian potrafi wykonywać długie, ponad 40-godzinne loty na wysokości do 12,2 tysięcy metrów.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika naj...

Hej glomar ! widać żeś PiSior

Hej glomar ! widać żeś PiSior pierwszej wody. Brakuje wam jednak senatu i szkalujecie innych porzadnych ludzi bez zadnych podstaw i dowodów, byle tylko przejąć senat, bo nie ma Wam w nocy kto zatwierdzac bzdurnych ustaw.

Skomentuj