Demonstracja pierwszego rosyjskiego drona dostawczego mogła skończyć się tragedią

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Drony dostawcze zyskały ogromne zainteresowanie na całym świecie. Technologia może znacznie usprawnić transport przesyłek do klientów, lecz zanim zostanie wprowadzona w życie należy upewnić się, że będzie bezpieczna dla otoczenia. W Rosji odbyło się niedawno uroczyste uruchomienie bezzałogowca dostawczego, który właściwie mógł wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

 

Demonstracja drona odbyła się 2 kwietnia w mieście Ułan Ude na Syberii. Urządzenie wyprodukowane przez firmę Rudron/Expeditor 3M potrafi unieść pączki o masie do 300 kg. W ramach pokazu, bezzałogowiec miał dostarczyć przesyłkę do pobliskiej wioski. Wynalazek warty około 20 tysięcy dolarów prawidłowo rozpoczął pracę i wzniósł się w powietrze, lecz chwilę później operatorzy najwyraźniej utracili nad nim kontrolę.

 

Dron wykonywał niekontrolowane manewry, tracił wysokość i zaczął spadać. Niewiele brakowało, aby bezzałogowiec dostawczy spadł na ludzi. Ostatecznie maszyna uderzyła w budynek i nikt nie został ranny. Nie odnotowano również żadnych zniszczeń, choć rozpędzony dron walnął o ścianę – dosłownie tuż obok okien.

Mimo tej wpadki, rosyjska poczta nie ma zamiaru rezygnować z projektu. Bezzałogowce dostawcze z pewnością zrewolucjonizują logistykę i nie powinniśmy mieć co do tego żadnych wątpliwości.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika ledek

O podboju kosmosu przez Chiny

O podboju kosmosu przez Chiny (wystrzeleniu rakiety kosmicznej) dowiedziałem się dopiero, gdy chłop chiński znalazł jakiś cylinder, który spadł na jego zabudowania, który pochodził z nieudanej próby. Wtenczas zdziwiłem się, że Chiny wystrzeliwują rakiety zdolne wynosić znaczące ładunki w kosmos i, że zachód dotarł do chłopa chińskiego, a ten nie bał się totalitarnego państwa i śmierci za zdradę tajemnicy państwowej. Teraz dowiaduję się, że coś mogło doprowadzić do tragedii, ale... och jaka szkoda, nie doprowadziło. Gdyby jednak próba się powiodła, o niczym bym nie słyszał. Na podobnej zasadzie, zbudowana tama Hoovera (1936 r.) jest cudem geniuszu ludzkiego, a zapora Trzech Przełomów, niedawno oddana, prężeniem muskułów, megalomańskimi zapędami, zakłócającymi tektonikę Ziemi i szkodzeniu równowadze w przyrodzie. Niedawno w podobnym tonie pisano o najdłuższym moście morskim, bo chińskim. Cudowność mostu Golden Gate ciągle jest za to sławiona, mimo że i uroda jego, i technologiczne zaawansowanie przebrzmiały już dziesiątki lat temu. Czy jestem piewcą Chin lub Rosji? A skądże! Mam tylko wrażenie, że kiedyś służyliśmy propagandzie Rosji (ZSRR), a teraz (może nawet ci sami ludzie lub ich potomkowie), służymy propagandzie Zachodu. Nie sądzę, by Rosja zrobiła karierę w dziedzinie nowinek technicznych, nowych technologii i nowatorskich rozwiązań w najbliższym czasie, ale z pewnością zrobią to Chiny. Kiedyś słuchałem RWE i BBC, by wyciągnąć wnioski o prawdziwej sytuacji, a dzisiaj pewno przyjdzie mi słuchać Sputnika i RT.

Portret użytkownika ffdf

1 Czerwca wszyscy głodujemy

1 Czerwca wszyscy głodujemy żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci. Zapraszam do wspólnej głodówki. Zapraszam wszystkich do wspólnego protestu żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci, razem protestujmy, głodujmy oraz nadajmy na żywo na YouTube oraz organizujmy protesty w swoich okolicach.  możecie protestować nawet w domu wystarczy nadawać na żywo na YouTube, Facebooku lub innych stronach internetowych tylko żeby  usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Napiszcie kartony z napisami - Usunąć telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Skomentuj