Amerykanie boją się autonomicznych samochodów

Kategorie: 

Źródło: Google

Choć samojeżdżące samochody postrzegane są jako przyszłość motoryzacji, coraz więcej ludzi wyraźnie obawia się tej technologii. Autonomiczne pojazdy powinny drastycznie poprawić bezpieczeństwo na jezdni, lecz kolizje z udziałem skomputeryzowanych samochodów dosłownie potęgują niepokój.

 

Jak wynika z najnowszej ankiety American Automobile Association z udziałem 1008 osób, aż 71% Amerykanów nie akceptuje autonomicznych samochodów. Podobne badanie z zeszłego roku dostarczyło zbliżonego wyniku (73%), natomiast podczas ankiety z 2017 roku, obawy co do samojeżdżących pojazdów wyraziło 63% osób.

 

Wypadki samochodowe zdarzają się każdego dnia na całym świecie. Jednak gdy dochodzi do kraksy z udziałem pojazdu skomputeryzowanego, obawy amerykańskiego społeczeństwa wyraźnie nasilają się. Należy mieć na uwadze, że na terenie Stanów Zjednoczonych, autonomiczne samochody osobowe nie są w pełni gotowe do bezobsługowej jazdy i wciąż poddawane są testom.

 

Najwięksi na świecie producenci samochodów inwestują miliardy dolarów w samojeżdżące pojazdy i będą musieli w przyszłości jakoś przekonać ludzi, że ich rozwiązania są w 100% bezpieczne. W kwestii autonomicznych samochodów, klienci oczekują przede wszystkim bezpieczeństwa.

Nie chodzi tu jednak tylko o zmartwienia producentów. Powstaje bowiem coraz więcej firm, które oferują społeczeństwu transport z udziałem samojeżdżących taksówek. Firmy logistyczne również interesują się autonomizacją, więc kwestia bezpieczeństwa, a raczej obawy o jego brak, to bardziej złożony problem.

 

Dodajmy do tego, że niektóre koncerny lotnicze, takie jak Boeing, planują w dalekiej przyszłości wprowadzić pierwsze autonomiczne samoloty. Czy pasażerowie będą spokojni, mając świadomość, że ich życie na czas lotu będzie zależne wyłącznie od maszyny?

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Jest na YT film p.t "co widzi

Jest na YT film p.t "co widzi autonomiczny pojazd". Widzi 3 (lub więcej) pasy namalowane na jezdni i (stosunkowo często) - na moment traci orientację. Chłopcy z (bodajże) Japonii - bez problemu oszukali autopilota Tesli kilkoma kawałkami białej taśmy. Pamiętam film - o małym chłopcu z  łodzi, który zdalnie psuł zwrotnice tramwajowe. Nawet Boota (AI) Google - internauci (dla draki) - przerobili na Nazistę. Amerykanie (moim zdaniem) mają słuszne obawy

Skomentuj