Elon Musk przewiduje, że człowiek nie będzie mógł w przyszłości prowadzić samochodów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Dziś, człowiek tworzy maszyny, komputery oraz sztuczną inteligencję i wykorzystuje to wszystko jako narzędzie, które ma ułatwić nam życie. Jednak Elon Musk przewiduje, że w przyszłości sytuacja się zmieni - technologia będzie bardziej inteligentna od nas.

 

Musk porównuje motoryzację z windami - kiedyś potrzebni byli operatorzy, lecz dziś wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk i winda przeniesie nas tam, gdzie zechcemy. Jego zdaniem podobnie będzie w przypadku samochodów. W przyszłości może się okazać, że maszyny będą bardziej inteligentne od nas, dlatego człowiek nie będzie mógł już ich obsługiwać - zdaniem Muska, człowiek będzie nawet stwarzał zagrożenie na jezdni.

 

Miliarder i właściciel firmy Tesla Motors uważa, że nowe przepisy, które zabronią człowiekowi kierować samochodem, zostaną wprowadzone za jakieś 20 lat. Wtedy to sztuczna inteligencja przejmie ster i to w sensie dosłownym. Dziś wydaje się to nieprawdopodobne ale przecież wszystko jest możliwe.

 

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3000426/Will-humans-BANNED-driving-Elon-Musk-says-self-driving-cars-spell-end-motorists-safer.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Nie będzie prowadził, bo aut

Nie będzie prowadził, bo aut nie będzie. Już od 2040 nie będzie się produkować aut z silnikami spalinowymi, a potem (może wcześniej) komunikacja zbiorowa, sterowana S.I. Już teraz, bez problemu, mogę kupić lodówkę bez ruszania się z domu (markety też to niekiedy oferują), a w Australii parę lat temu, jeździł bus z trasą sterowaną przez komputer (wg zapotrzebowania pasażerów). Po co mi w domu drogi sprzęt, gdy mam tańszą (i szybszą) alternatywę?

Portret użytkownika labsi

To co mówi nie dotrze tam

To co mówi nie dotrze tam gdzie ma , lecz są to ciężkie słowa dla laików.
A myślę że ma rację. Lobby producentów motoryzacji niestety musi bronić się[bo nowe auta, części i musi być obrót, bo koniunktura i te pierdoły]. A gdzie tu dobro ludzi, bezpieczenstwo, odpowiedzialność. Bóg ma cieżko przejść przez człowieczeństwo - wręcz niemożliwe. Przez nasz egocentryzm i nasze ja. A przecież nie da się tylu miliardom ludzi powiedzieć że za tym stoi ON i chce naszego dobra. {Wszyscy budzimy się za późno]

Skomentuj