Samochody autonomiczne będą za kilka miesięcy testowane na ulicach Kalifornii

Kategorie: 

Autonomiczny samochód Google - źródło: Youtube
Samochody autonomiczne, czyli takie które potrafią samodzielnie poruszać się po jezdni, to wciąż nowa technologia, która będzie dominować na ulicach dopiero za kilkanaście lat. Jednak ludzie są już powoli przekonywani do tego, że samojeżdżące pojazdy są technologią przyszłości i gdy tylko będzie taka możliwość, każdy z nas powinien z nich skorzystać.

 

W Stanach Zjednoczonych, autonomiczne samochody są od dłuższego czasu opracowywane głównie przez korporację Google. Jeszcze zanim każdy człowiek będzie mógł kupić sobie taki pojazd, konieczne jest prowadzenie dalszych testów ponieważ na dzień dzisiejszy samochody te nie są jeszcze na tyle bezpieczne.

 

Jednak w Kalifornii, Departament Pojazdów Motorowych (DMV) zatwierdził niedawno regulację, która już od września pozwoli na korzystanie z autonomicznych samochodów. Możliwość taką będą mieć jak na razie tylko osoby pracujące nad rozwojem takich pojazdów a regulacja pozwoli przeprowadzać testy na ulicach.

 

Departament zaznaczył między innymi, że w autonomicznych samochodach musi znaleźć się osoba upoważniona, która będzie mogła monitorować zachowanie pojazdu i w razie konieczności, będzie w stanie natychmiast przejąć kontrolę nad nim. Dzięki przeprowadzanym testom, będziemy coraz bliżej dnia, w którym autonomiczne pojazdy staną się bezpieczne w użyciu i zastąpią dzisiejsze samochody.

 

 

Źródło: http://www.dvice.com/2014-5-23/california-begin-handing-out-drivers-licenses-autonomous-cars

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Los Anonimos

Polecam polskie drogi :)

Polecam polskie drogi Smile Ciekawe jakby na naszych drogach zachował się taki autonomiczny samochód, omijając oczywiście wszelkiego rodzaju dziury na drogach, skradzione wieczka po studzienkach kanalizacyjnych czy szaleńców na drogach, którzy będą specjalnie zajeżdżać takiemu drogę..:)

Skomentuj