Autonomiczny pojazd Google miał kolejny wypadek, lecz spowodował go człowiek

Kategorie: 

Autonomiczny samochód Google bez kierownicy - źródło: Google
Korporacja Google testuje swoje samojeżdżące samochody od 6 lat. Maszyny te brały udział w sumie w 11 kolizjach, lecz każda z nich nie została spowodowana przez autonomiczny samochód, a przez człowieka. Firma powiadomiła właśnie o kolejnym "drobnym" wypadku, który również został spowodowany przez innego kierowcę.

 

Informację taką podał współzałożyciel Google, Sergey Brin, według którego niedawna stłuczka jest nic nieznacząca, ponieważ spowodował ją inny kierowca. Jednak raport dotyczący tego wydarzenia nie może zostać opublikowany ze względu na ochronę prywatności sprawcy wypadku. Podsumowując, podczas wszystkich 12 stłuczek, według korporacji Google, winę ponosi tylko i wyłącznie człowiek - osoba, która w momencie wypadku sterowała maszyną, lub kierowca innego samochodu, który przez przypadek uderzył w autonomiczny pojazd.

 

Zarówno Google jak i Departament Pojazdów Mechanicznych nie chcą udostępnić raportów, tłumacząc to ochroną prywatności. Jednak coraz więcej osób zaczyna mieć wątpliwości, czy wypadki rzeczywiście były spowodowane czynnikiem ludzkim, czy też obwiniać należy samochody i ich autonomię. Sergey Brin przyznał, że nikt nie mówił iż samojeżdżące pojazdy będą idealne - "naszym celem jest pokonanie ludzkich kierowców".

 

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3109927/Google-founder-defends-accident-records-self-driving-cars.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj