Inteligentne autonomiczne Audi A7 potrafi dostosować się do warunków na jezdni

Kategorie: 

Źródło: Audi

Autonomiczny samochód Audi A7 należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów. Na dzień dzisiejszy potrafi nie tylko samodzielnie poruszać się po jezdni, ale także przejawia pewne umiejętności społeczne co wykazały ostatnie testy.

 

Niemiecki producent samochodów Audi twierdzi że jego maszyna cechuje się inteligencją, która pozwoliła przystosować się do warunków panujących na ulicy. Co ważne, pojazd zachowywał się o wiele bardziej naturalnie. Autonomiczne Audi A7 potrafi np. zachować odpowiednią odległość między przednim i tylnim samochodem oraz większy odstęp podczas wyprzedzania ciężarówek, automatycznie dostosowuje prędkość i w odpowiednim czasie używa kierunkowskazów zanim zmieni pas ruchu.

 

Sterownik zFAS, z którego korzysta ten autonomiczny samochód, monitoruje otoczenie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu pojazd wie kiedy i czy w ogóle może podejmować pewne czynności. Audi A7 wydaje się bardzo bezpiecznym pojazdem, lecz aby się upewnić czy tak jest w rzeczywistości konieczne są kolejne testy.

 

Teraz samojeżdżące auto poruszało się po autostradzie A9, lecz w 2018 roku twórcy będą mieli przed sobą poważniejsze wyzwanie - testy będą obejmowały przejazd z autostrady na ulice miasta. W tym celu planuje się przystosowanie wyznaczonej trasy do jazdy autonomicznej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj