W Korei Południowej przetestowano ogromnego, potężnego mecha. Czy tak będą wyglądać żołnierze przyszłości?

Kategorie: 

Źródło: Instagram

W wyniku powszechnej robotyzacji, zatrudnienie mogą stracić pracownicy fizyczni, informatycy a nawet... żołnierze. Południowokoreańska firma opracowuje gigantyczną maszynę załogową rodem z filmów sci-fi.

 

Robot METHOD-1 jest dziełem Korea Future Technology. Prawdopodobnie nie dowiedzielibyśmy się o tej niezwykłej maszynie, gdyby nie Witalij Bułgarow, który współpracuje z firmą i udostępnił nam nieco informacji.

Mech posiada 4 metry wysokości i waży 1500 kilogramów. Jego obsługa jest wyjątkowo łatwa - robot naśladuje ruchy rąk użytkownika, co można zobaczyć na poniższym nagraniu. Firma przetestowała niedawno jego ogólną sprawność rąk i nóg. To żelazne monstrum potrafi chodzić i bardzo szybko poruszać rękami.

Źródło: Facebook

METHOD-1 może mieć wiele zastosowań. Mech z pewnością okaże się przydatny np. w przemyśle produkcyjnym i podczas przenoszenia wielkich, masywnych przedmiotów. Jednak gdyby usprawnić palce maszyny, dać jej odpowiedni do jej rozmiarów karabin maszynowy i przekształcić ją w wersję bezzałogową, sterowaną zdalnie, byłaby to z pewnością przerażająca maszyna do zabijania.

Źródło: Facebook

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj