Boston Dynamics nauczył robota Atlas uprawiać jogging

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Na przestrzeni ostatnich lat, humanoid Atlas przeszedł przez wielką transformację. Maszyna zyskała wiele nowych umiejętności, takich jak np. posługiwanie się różnymi narzędziami, otwieranie i zamykanie drzwi czy nawet jeżdżenie samochodem. Robot stał się szybszy i bardziej zwinny, a teraz opuścił laboratorium.

 

Firma Boston Dynamics, która zajmuje się rozwijaniem robota Atlas, udostępniła właśnie nowe nagranie. Na filmie możemy zobaczyć, jak maszyna biega sobie na świeżym powietrzu, a na końcu przeskakuje przez przeszkodę. Co istotne, robot wykonuje te czynności bez zabezpieczeń.

 

Trzeba przyznać, że Atlas staje się coraz lepszy. Gdy roboty humanoidalne tego typu będą w pełni bezawaryjne, będziemy mogli je wykorzystać do różnych celów. Przykładowo, maszyny takie jak Atlas mogłyby posprzątać Fukushimę, pomagać w operacjach poszukiwawczo-ratunkowych lub wykonywać czynności, które stwarzałyby zagrożenie dla człowieka.

 

Nietrudno wyobrazić sobie takiego robota na polu bitwy z przymocowanym karabinem. Najnowsze technologie zwykle są w pierwszej kolejności militaryzowane. Skoro istnieją już zrobotyzowane czołgi, okręty i samoloty (drony), to dlaczego armie świata nie miałyby wprowadzić robo-żołnierzy?

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj