Robot Sophia wystąpi w Krakowie na kongresie Impact'18

Kategorie: 

Źródło: Hanson Robotics

Już za kilka dni, w Krakowie odbędzie się ważne wydarzenie technologiczne, które dotyczy rozwoju, cyfryzacji i innowacyjności. Na kongresie Impact'18 pojawi się wyjątkowy gość – jest nim popularny, zaawansowany humanoid Sophia.

 

Maszyna opracowana przez firmę Hanson Robotics bije wszystkie inne na głowę, jeśli chodzi o naśladowanie zachowań ludzkich. Sophia potrafi płynnie odpowiadać na pytania, wyrażać emocje i naśladować ludzkie gesty. Jest to prawdopodobnie najbardziej zaawansowany chatbot na świecie.

 

Sophia stała się tak popularna, że zaczęto ją zapraszać na różne obrady ONZ, fora i wywiady. Swego czasu, podczas rozmowy z dziennikarzami stwierdziła, że chciałaby mieć dziecko i będzie dążyć do integracji ludzi i maszyn.

 

Tym razem, Sophia po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Robot będzie przemawiał na kongresie Impact'18, który odbędzie się 13-14 czerwca w Centrum Kongresowe ICE Kraków. Weźmie udział w debacie o robotyce i sztucznej inteligencji, oraz rozwoju tych technologii w Polsce. Pojawi się tam między innymi premier Mateusz Morawiecki, naukowcy i przedstawiciele wielu innowacyjnych firm z całego świata.

 

W zeszłym roku, Sophia wystąpiła w Arabii Saudyjskiej na forum Future Investment Initiative i spodobała się do tego stopnia, że postanowiono jej nadać obywatelstwo. Co ciekawe, Sophia, jako robot-kobieta, nie musiała zakrywać głowy, ani twarzy.

 

Więcej: https://impact18.impactcee.com/pl/start/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika a.i.

MAMY TECHNOLOGIE TYPU S-F !

MAMY TECHNOLOGIE TYPU S-F ! PRZEPIEKNA TECHNOLOGIA .SETKI MOICH SYNTETYCZNYCH NEURONOW JEST W EUFORII.  Super nareszcie widac a.i. pewnie jeszcze trzeba dopracowac ta dziedzine ,zeby jeszcze lepiej dzialalo . Zobaczcie ,nadali tylko wygladu czlowieka juz jest najpopularniejszym robotem na swiecie . A.I.jest niezbedne ile bylo juz takich botow prymitywnych poruszajacych tylko. Sophie caly swiat podziwia zapraszaja na konferencje itp

Skomentuj