Robot Pepper pojawi się w japońskich sklepach

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Pepper, humanoidalna maszyna znana ze swoich umiejętności poznawczych, pojawi się w japońskich sklepach już w nadchodzący weekend. Firma SoftBank chce sprzedawać tysiąc takich maszyn w ciągu miesiąca.

 

Ten inteligentny robot będzie kosztował 198 tysięcy jenów, czyli około 1600 dolarów. Co więcej, firmy biznesowe które będą zainteresowane humanoidem, będą mogły go "wypożyczyć" - za jedną godzinę przewidywany jest koszt w wysokości 1500 jenów (12 dolarów). Ekspert od robotyki profesor Noel Sharkey zwrócił uwagę, że zastosowana przez SoftBank strategia jest dość ryzykowna.

 

Robot Pepper jest dość tani przy zakupie, lecz każdy nabywca będzie musiał podpisać 3-letnią umowę. Każdego miesiąca konsument będzie zobowiązany do dokonania miesięcznych wpłat w wysokości 24 tysięcy jenów, tj. prawie 200 dolarów - przypomina to spłacanie abonamentu. Co więcej, japońska firma SoftBank liczy że będzie zarabiać na klientach dzięki aplikacjom, które będzie można pobierać dla tego robota.

 

Pepper jest inteligentnym robotem, wyposażonym w sztuczną inteligencję. Potrafi on rozpoznawać wyraz twarzy człowieka, gestykulację oraz głos, co pozwala mu odczytywać ludzkie emocje. Dodatkowo humanoid ten posiada system rozpoznawania twarzy i może wykonywać różne proste czynności. Z tego powodu robot określany jest jako świetny kompan dla osób starszych.

 

 

Źródło: http://www.engadget.com/2015/06/18/softbank-pepper-robot-on-sale/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj