Należąca do Google firma Schaft przedstawiła unikalnego dwunożnego robota

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Podczas konferencji NEST 2016 w Tokio koncern Schaft, który jest pod skrzydłami Google i zajmuje się robotyką (jedna z ich maszyn brała udział w zawodach Darpa Robotics Challenge 2015), zaprezentował nietypowego robota, którego główną zaletą jest umiejętność przenoszenia "na głowie" ciężkich obiektów. Z pewnych powodów, niektórzy kojarzą go z robotem TARS z filmu "Interstellar".

 

Wynalazek nie należy do najszybszych na świecie, nie wiemy właściwie jakie konkretnie funkcje mógłby spełniać i... jaka jest jego nazwa. Schaft jest jednym z koncernów należących do Google i warto dodać że firma Boston Dynamics, słynna z produkcji wielu zaawansowanych maszyn, została wystawiona na sprzedaż ale amerykański gigant wcale nie wycofał się z robotyki.

 

Bezimienny robot z pewnością posiada pewne zalety - jest to nie tylko zdolność do przenoszenia przedmiotów o dużej masie, ale także umiejętność wchodzenia i schodzenia ze schodów czy poruszania się po nieregularnym terenie, nie ważne czy są to kamienie, piach czy śnieg.

 

Konstrukcja posiada ograniczoną liczbę zastosowań ze względu na brak ramion. Nie będzie mógł zatem służyć jako pomoc domowa, opiekować się osobami starszymi czy posługiwać się narzędziami. Lecz w przypadku buntu maszyn, nie będzie mógł też korzystać broni celem eksterminacji ludności, więc roboty tego typu może nie są takie złe...?

 

 

Źródło: http://www.sciencespacerobots.com/googles-schaft-unveils-unique-bipedal-robot-at-nest-2016-41220161

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj