W Chinach powstał funkcjonalny egzoszkielet Iron Mana

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Wiele zaawansowanych urządzeń, które początkowo istniały jedynie w filmach, prędzej czy później pojawiały się w naszej rzeczywistości. Podobnie jest w przypadku zrobotyzowanego kostiumu Iron Mana, który został właśnie zaprezentowany w Pekinie.

 

Egzoszkielet NK-01, opracowany przez firmę FutureWise, nie jest jedynie zwykłą zabawką. Wewnątrz tej wielkiej maszyny znajduje się miejsce dla jednej osoby która może kontrolować jej ruchy. Konstruktorzy sami przyznali, że już od dzieciństwa byli zafascynowani robotami z kreskówek a NK-01 jest urzeczywistnieniem ich marzeń.

 

FutureWise jest właściwie pierwszą firmą która zajmie się komercyjną produkcją takich maszyn. Jednak ich technologia będzie mieć charakter tylko i wyłącznie pokojowy - egzoszkielety NK-01 będą wykorzystywane głównie w sektorze rozrywkowym.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika rikuhod

wiesz cie mi sam jestem

wiesz cie mi sam jestem geekiem na takie bajery, kocham komiksy i gry ale na serio po co nam więcej broni!!  przecież już i tak mamy broń by z łatwością ziemie rozwalić!??
 
technologia nie powinna iść w tym kierunku. Egzoszkielety mogą być przydatne w przypadku ratowaniu ofair klęsk żywiołowych, czy zapadnięć budynków, ale nie powinniśmy używać jej do broni.

Skomentuj