LG opracował egzoszkielet przyszłości

Kategorie: 

Źródło: LG

W najbliższych dniach, na targach IFA 2018 w Berlinie, południowokoreańska firma LG zaprezentuje swój pierwszy egzoszkielet. Jest to zrobotyzowany kostium, przeznaczony dla pracowników, który ułatwia podnoszenie ciężkich obiektów i zmniejsza ryzyko kontuzji.

 

LG CLOi SuitBot odciąża dolne partie ciała – stopy, nogi i odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Egzoszkielet powstał z myślą o pracownikach magazynów, którzy podczas swojej pracy muszą podnosić ciężkie towary. Właśnie dzięki temu wynalazkowi, użytkownik będzie mógł przenosić jeszcze cięższe obiekty, a jednocześnie nie będzie się przemęczał i co najważniejsze – nie będzie więcej ryzykował kontuzją.

Egzoszkielet LG CLOi SuitBot podobno bardzo łatwo dostosowuje się do ludzkiego ciała. LG wyposażył go w sztuczną inteligencję, dzięki czemu urządzenie stale monitoruje ruchy oraz analizuje dane biometryczne i środowiskowe, aby automatycznie dostosować się do użytkownika.

Egzoszkielety zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Całkiem niedawno, koncern motoryzacyjny Ford zapewnił swoim pracownikom w fabrykach zrobotyzowane kostiumy, które ułatwiają wykonywanie obowiązków. Istnieją także egzoszkielety medyczne oraz wojskowe, lecz każdy z nich skupia się na zwiększeniu wydajności człowieka.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj