Pracownicy BMW i IKEA używają potężnych egzoszkieletów

Kategorie: 

Źródło: German Bionic

Egzoszkielety ułatwiają życie pracownikom, umożliwiając im podnoszenie znacznie większych ciężarów bez wysiłku. Z zaawansowanych egzoszkieletów firmy German Bionic korzystają już pracownicy BMW, IKEA oraz firmy kurierskiej DPD. W styczniu wynalazek został wprowadzony na międzynarodowy rynek.

 

Egzoszkielety piątej generacji Cray X pozwalają podnosić ciężary o masie do 30 kg, zmniejszają ryzyko kontuzji pleców i innych urazów. Firma German Bionic twierdzi, że ich urządzenie wspierane przez sztuczną inteligencję zwiększa produktywność i zmniejsza liczbę wypadków, a także skutkuje zmniejszeniem liczby zwolnień chorobowych wśród pracowników o 25%.

 

Użytkownik może pracować z egzoszkieletem nawet przez 8 godzin, a naładowanie baterii zajmuje 30-40 minut. Oczywiście możliwa jest również wymiana rozładowanej baterii na nową, naładowaną. Wynalazek przypomina plecak i waży 7 kg. Jest wodoodporny i pyłoszczelny, a jego założenie zajmuje zaledwie 20 sekund. Dzięki sztucznej inteligencji, urządzenie automatycznie dostosowuje się do użytkownika, wspomaga podnoszenie ciężarów i wykonywanie ruchów podczas pracy.

Źródło: German Bionic

Firma German Bionic jest przekonana, że pełna automatyzacja zawodów nie jest potrzebna. W wielu miejscach pracy, nawet w tych bardziej wymagających, ludzie mogą pracować korzystając z pomocy, w tym właśnie z egzoszkieletów. Nowoczesne technologie mogą zapewnić, że ludzcy pracownicy nie będą zwalniani na rzecz robotów.

 

Egzoszkielety mogą służyć nie tylko w pracy przy podnoszeniu ciężarów. Podobne urządzenia od lat testują m.in. siły zbrojne Stanów Zjednoczonych. Egzoszkielety mogą także służyć w medycynie, aby osoby sparaliżowane znów mogły chodzić.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj