Powstał rewolucyjny egzoszkielet, który zapewnia niewyobrażalną siłę

Kategorie: 

Źródło: Sarcos Robotics

Egzoszkielety stają się coraz popularniejsze. Urządzenia te pozwalają wykonywać ciężką pracę fizyczną przy niewielkim wysiłku. Najnowszy egzoszkielet firmy Sarcos Robotics daje człowiekowi siłę, o której praktycznie każdy z nas może jedynie pomarzyć.

 

Guardian XO Max to zasilany bateriami zrobotyzowany kostium i jest to najbardziej zaawansowany technologicznie egzoszkielet na świecie. System przy w pełni naładowanej baterii może funkcjonować nawet przez 8 godzin! Sarcos Robotics wskazuje, że jeszcze żadna firma nie zdołała osiągnąć takiego czasu pracy.

Guardian XO Max znacząco ułatwia wykonywanie wszelkich czynności siłowych i jest łatwy w użyciu. Producent twierdzi, że egzoszkielet zwiększa siłę człowieka aż 20-krotnie, czyli podnosząc jedną ręką przedmiot o masie 40 kg będziemy się czuli tak, jakby obiekt ważył zaledwie 2 kg. Oznacza to, że bez większego wysiłku moglibyśmy podnieść 100 kg – oczywiście jedną ręką.

Urządzenie nie posiada żadnego zewnętrznego okablowania, zatem można z niego korzystać w każdym środowisku. Niestety, producent nie podaje ceny, ale wiemy, że Sarcos Robotics przyjmuje już zamówienia, a pierwsze egzoszkielety będą trafiać do klientów na początku 2020 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Joker

Niewyobrażalna siła jakiś

Niewyobrażalna siła Smile jakiś wycieczkowiec w porcie zadokowany, pochodzisz łapiesz i rzucasz nim na pełne morze Smile a nie. Zaraz. Przecież to niewyobrażalna siła więc jeszcze lepiej Wink aż nie mogę sobie tego wyobrazić.

Portret użytkownika r.abin

Ta "niewyobrażalna siła" - to

Ta "niewyobrażalna siła" - to 20x więcej od przeciętnej człowieka. W podstawówce była kiedyś czytanka o pupilu Archimedesa, który podniósł (mały) okręt z ładunkiem - wielokrążkiem. Potem Mistrz (po kielichu) miał zakrzyknąć: "dajcie mi punkt podparcia......"

Portret użytkownika dan

Ja raczej wyobrazam sobie

Ja raczej wyobrazam sobie zespol ratownictwa medycznego ktory ma na wysposazeniu takie egzoszkielety. Przyjezdrzaja na miejsce wypadku, straz jeszcze jedzie. We dwoch odchylaja samochod pod ktorym lezy przygnieciony czlowiek. Sila na rzadanie to rowniez nadzieja dla niepelnosprawnych. Zastosowan jest bardzo wiele

Portret użytkownika Inz_koza

Na razie to tylko ładna

Na razie to tylko ładna prezentacja. Na swojej stronie nie pokazują nawet najprostszego prototypu. No ale oczywiście już wiedza jak długo będzie pracować na jednym ładowaniu. Powodzenia!

Portret użytkownika Joker

Miliony zastosowań dla tego

Miliony zastosowań dla tego sarcosa Smile dobrych i złych już można by sobie wyobrazic. Wstrzymano galę mma sarcos fighters po tym jak wczoraj po dosłownie pstryknieciu w ucho jednego zawodnika przez drugiego, temu pierwszemu odpadła głowa :-), albo mini sarcosy wędrują z naszymi pociechami do szkoły, którym niestraszne już ciężkie plecaki :-), zuchwały napad na kolejny już bankomat. Widziano sprawcę który wyrwał go ze sciany, zarzucił na plecy i uciekł. Właśnie Smile jak szybko można się poruszać z takim sarcosem? Może warto zainwestować Smile

Skomentuj