W Japonii powstaje egzoszkielet rodem z filmu "Obcy"

Kategorie: 

Źródło: Mitsui
Japońska korporacja paliwowa Mitsui wraz z firmą ActiveLink i Panasonic chcą stworzyć specjalny egzoszkielet z myślą o osobach pracujących fizycznie. Twórcy nowej technologii sami przyznali, że zostali zainspirowani filmem "Obcy".

 

Maszyna ma wyglądać i funkcjonować dokładnie tak jak ta, która pojawiła się we wspomnianym filmie sf. Ten ładowacz został wykorzystany przez główną bohaterkę filmu, Ellen Ripley, do walki z obcym. Egzoszkielet otrzymał nazwę Assist Suit AWN-03. Maszyna ta ma wspierać nogi i ochraniać plecy operatora. W obecnej wersji, przy pomocy sztucznych kończyn użytkownik może podnieść około 15 kilogramów bez większego wysiłku.

 

Oczywiście już dziś istnieją lepsze egzoszkielety, które pozwalają na podnoszenie o wiele cięższych obiektów. Dla porównania, wynalazek opracowany w zeszłym roku przez włoskich naukowców pozwala unieść nawet 50 kilogramów przy pomocy jednej ręki. Obecna wersja tej maszyny zapewne zostanie jeszcze poddana znacznym modyfikacjom ale ładowacz już dziś znalazł się w centrum zainteresowania niektórych japońskich firm. Twórcy uważają, że prace nad egzoszkieletem zakończą się w ciągu dwóch następnych lat i uda się sprzedać co najmniej tysiąc egzemplarzy w przeciagu 12 miesięcy.

 

 

Źródło: http://news.softpedia.com/news/japanese-oil-company-works-at-the-world-s-first-aliens-style-power-loader-489740.shtml

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj