Zaprezentowano nową wersję robota Baxter

Kategorie: 

Źródło: Rethink Robotics
Firma Rethink Robotics po raz pierwszy zaprezentowała światu robota przemysłowego Baxter kilka lat temu. Jednak teraz zaprezentowano jego nowszą wersję - maszyna jest bardziej zwinna i posiada tylko jedną rękę.

 

Nowa wersja robota Baxter otrzymała nazwę Sawyer i właściwie niewiele różni się od swojego poprzednika. Jednoręka maszyna posiada takie same oprogramowanie, które pozwala uczyć się nowych zadań - człowiek musi najpierw fizycznie pokierować ręką robota. W ten sposób nauczy się on nowego ruchu i będzie go mógł wykonywać podczas pracy.

Źródło: Rethink Robotics

Sawyer posiada również wbudowane zabezpieczenia, które pozwalają maszynie współpracować razem z człowiekiem. Jeśli robot będzie wykonywał jakąś czynność i wykryje, że jego ręka może wejść w kontakt z człowiekiem, natychmiast zakończy swoją pracę. Podobnie jak Baxter, nowy robot przemysłowy posiada kamerę i ekran, na którym wyświetlane są oczy i brwi odzwierciedlające jego stan.

 

Sawyer wyróżnia się od Baxtera tym, że waży 19 kilogramów i posiada jedną, lecz zwinną rękę, za pomocą której może unieść obiekt o masie do 4 kilogramów. Jego "dłoń" wyposażona jest w czujniki dotyku i może wykonywać prace, do których nie nadawał się nawet Baxter. Maszyna pojawi się w sprzedaży za kilka miesięcy i będzie kosztował 29 tysięcy dolarów - czyli nieco więcej od Baxtera (22 tysiące dolarów).

 

 

Źródło: http://www.gizmag.com/rethink-robotics-sawyer-robot/36680/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj