Chemicy mogli odkryć jak powstało życie na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Naukowcy kłócą się dziś o to, kto ma rację w kwestii powstania pierwszych form życia na Ziemi. Tymczasem zespół chemików z MRC Laboratory of Molecular Biology z brytyjskiego Uniwersytetu w Cambridge oświadczył iż prawdopodobnie odkrył jedną z największych zagadek ludzkości, czyli jak powstało życie.

 

Jak wiadomo, naukowcy mają dziś wielki problem jeśli chodzi o odpowiedź na powyższe pytanie. Jedni uważają, że życie powstało na Ziemi i pochodzi od RNA. Inni utrzymują że kluczowy dla powstania życia jest metabolizm, a jeszcze inni przekonują iż najpierw musiałyby powstać pierwsze błony komórkowe. Wszystko to, to na dzień dzisiejszy jedynie teorie.

 

Wspomniani na początku chemicy opracowali własną teorię. Ich zdaniem życie powstało dzięki trzem elementom które mogły istnieć na Ziemi ponad 4 miliardy lat temu - chodzi o siarkowodór, cyjanowodór oraz światło ultrafioletowe. Specjaliści zdołali nawet stworzyć 50 kwasów nukleinowych, które były prekursorami DNA i RNA, korzystając jedynie z powyższych składników.

Źródło: Nature Chemistry

Wyjaśniono również, że meteoryty mogły przynosić na Ziemię elementy które w reakcji z azotem zawartym w atmosferze wytwarzały dużo cyjanowodoru. Przy rozpuszczaniu w wodzie, łatwo mogło dojść do kontaktu z siarkowodorem. Wszystko to miało miejsce w obecności promieni słonecznych, co skutkowałoby powstaniem życia. Twierdzenia brytyjskich naukowców są bardzo przekonujące i kto wie, czy nie dokonano właśnie przełomowego odkrycia.

 

 

Źródło: http://phys.org/news/2015-03-chemists-riddle-life-began-earth.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika spec

Co za brednie... między

Co za brednie... między samoistnym wytworzeniem najprostszych kwasów nukleinowych a żyjącą komórką jest kosmiczna odległość... To tak, jakby liczyć na to, że tornada przechodzące nad wielkim złomowiskiem zbudują zdolnego do lotu Boeinga 747. Tyle w temacie. 

Skomentuj