Chińczycy zbudowali niezwykły autobus, pod którym mogą przejeżdżać samochody

Kategorie: 

Źródło: Xinhua
Sześć lat temu, w Chinach narodził się nowy, zupełnie nietypowy pomysł - pojawiła się koncepcja autobusu, pod którym swobodnie mogą przejeżdzać samochody. Dopiero kilka dni temu, w mieście Qinhuangdao w prowincji Hebei, zaprezentowano pełnowymiarowy pojazd, który będzie przechodził przez pierwsze testy.

 

Autobus TEB (Transit Elevated Bus) potrafi pomieścić 300 pasażerów. Posiada 22 metry długości, 7,8 metra szerokości i 4,8 metra wysokości. Pod spodem mogą przejeżdzać samochody o wysokości co najwyżej 2 metrów. Pojazd przeznaczony dla komunikacji miejskiej może poruszać się z prędkością do 50 km/h, choć podczas demonstracji bardzo ostrożnie przemieszczał się po 300-metrowej trasie.

Źródło: Xinhua

Dopiero testy wykażą, czy ten nietypowy autobus będzie mógł pojawić się na jezdni. Futurystyczny pojazd będzie musiał przestrzegać wszystkich przepisów drogowych, uważać na skrzyżowaniach oraz na pieszych. Song You Zhou, inwestor oraz główny autor projektu przewiduje, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to autobusy TEB mogą pojawić się nawet za 12 miesięcy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj