Lexus zademonstrował latającą deskorolkę Slide

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Kilka tygodni temu koncern Lexus poinformował o stworzeniu prawdziwej latającej deskorolki i udostępnił jedynie krótki filmik oraz zdjęcia, aby zaciekawić możliwie jak najwięcej ludzi. W Barcelonie na specjalnym skateparku odbyła się właśnie jej demonstracja z udziałem znanych skaterów.

 

Deskorolka Lexusa, która otrzymała nazwę "Slide", waży 11,5 kilograma i wyposażona jest w nadprzewodniki schładzane w ciekłym azocie oraz stałe magnesy. To wystarczyło aby stworzyć latającą deskorolkę. Gdy japoński koncern po raz pierwszy opowiedział o swoim wynalazku, wiele osób uważało że mamy do czynienia z fałszerstwem.

Źródło: Lexus

Niestety żaden z nas nie będzie miał możliwości wypróbowania tej latającej deskorolki -  Lexus nie ma zamiaru jej sprzedawać. Zamiast tego, postanowił wykorzystać ją w specjalnej kampanii "Amazing in Motion", która ma promować tę korporację. Co więcej, w Barcelonie na specjalnym skateparku odbyła się właśnie demonstracja tej deskorolki.

 

Jak widać na poniższym nagraniu, latająca deskorolka sprawuje się całkiem dobrze. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że Slide potrzebowała specjalnego skateparku, wykonanego z metali nieżelaznych, aby mogła prawidłowo funkcjonować. W przeciwnym wypadku, wynalazek Lexusa byłby zupełnie bezużyteczny.

 

 

Więcej: http://www.lexus-int.com/amazinginmotion/slide/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj