Już niedługo pojawią się nowoczesne, elektryczne rowery

Kategorie: 

Źródło: https://www.facebook.com/copenhagenwheel
Firma Superpedestrian, zajmująca się projektowaniem lekkich, elektrycznych pojazdów, pod koniec 2009 roku po raz pierwszy ujawniła swój projekt "Copenhagen Wheel" w trakcie Konferencji dot. Zmian Klimatu. Te nowoczesne, elektryczne rowery pojawią się już w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Rower jest wyposażony w technologię Bluetooth, dzięki której można wymieniać dane z innymi urządzeniami przenośnymi. Używając specjalnej aplikacji w iPhonie, możemy monitorować prędkość, kierunek, przemierzony dystans, warunki drogowe, pogodę a nawet innych użytkowników tego pojazdu. Wszystkie informacje pojawiają się oczywiście w czasie rzeczywistym.

 

Co więcej, pojazd zawiera baterię zaprojektowaną przez inżynierów z MIT, która gromadzi energię gdy w trakcie jazdy używamy hamulców a następnie jest uwalniana w trakcie pedałowania. Specjalny sensor mierzy poziom wkładanej siły w pedałowanie aby następnie uwolnić nagromadzoną energię wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebujemy np. gdy jedziemy pod górkę. Pierwsze elektryczne rowery tej firmy pojawią się na początku przyszłego roku a już od listopada można składać pierwsze zamówienia.

 

 

Źródło: http://www.superpedestrian.com/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj