Tony Hawk przetestował latającą deskorolkę Hendo

Kategorie: 

Źródło: Kickstarter
W zeszłym miesiącu informowaliśmy o projekcie futurystycznej, latającej deskorolki Hendo. Zanim urządzenie trafi do masowej produkcji, należy poddać je wielu testom. Amerykański skater Tony Hawk miał niedawno możliwość przetestowania deskorolki.

 

Twórcy, czyli Greg i Jill Henderson chcą, aby deskorolka Hendo funkcjonowała dokładnie tak jak ta z filmu "Powrót do Przyszłości", czyli unosiła się w powietrzu dzięki generowanemu polu magnetycznemu. Wynalazek został przetestowany w ich laboratorium w Los Gatos w Kalifornii.

 

Okazuje się że nawet Tony Hawk miał pewne problemy z poruszaniem się na latającej deskorolce. Co więcej, urządzenie działa tylko na powierzchni wykonanej z metali nieżelaznych, takich jak miedź czy aluminium. Dlatego na zwykłym skateparku deskorolka nie zadziała.

 

Jednak twórcy testują swój wynalazek i liczą że uda się go ulepszyć tak, aby można było z niego korzystać na wielu innych powierzchniach. Jako ciekawostkę warto dodać iż projekt na Kickstarterze zdobył już spore fundusze i zbliża się powoli do sumy 500 tysięcy dolarów.

 

 

Zobacz również:

http://tylkonauka.pl/wiadomosc/kickstarter-pierwsza-swiecie-prawdziwa-latajaca-deskorolka

https://www.kickstarter.com/projects/142464853/hendo-hoverboards-worlds-first-real-hoverboard

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj