Lexus przedstawił światu własną latającą deskorolkę

Kategorie: 

Źródło: Lexus
Japoński koncern Lexus, który zajmuje się produkcją luksusowych samochodów, postanowił zaskoczyć wszystkich swoim nietypowym wynalazkiem. Mowa jest o latającej deskorolce, która funkcjonuje niemal tak samo jak ta z filmu "Powrót do Przyszłości II".

 

Mianem pierwszej na świecie latającej deskoroli zostało określone urządzenie o nazwie Hendo. Była to rzeczywiście pierwsza taka deskorolka która lewitowała nad ziemią dzięki polu magnetycznemu. Pod koniec zeszłego roku wynalazek ten pojawił się na stronie Kickstarter, gdzie z powodzeniem udało się uzbierać niezbędne fundusze, natomiast 21 października rozpocznie się dostawa zamówionych wcześniej latających deskorolek.

Źródło: Kickstarter

Tymczasem Lexus opracował własną lewitującą nad ziemią deskorolkę, co zaskoczyło niejedną osobę. Wynalazek ten posiada nadprzewodniki schładzane w ciekłym azocie oraz stałe magnesy. Dzięki temu połączeniu deskorolka unosi się w powietrzu.

Niestety korzystanie z obu deskorolek jest możliwe tylko na specjalnych powierzchniach, wykonanych z metali nieżelaznych (miedź, aluminium). Oznacza to, że latające deskorolki potrzebują specjalnych skateparków. Co więcej, wynalazek należący do Lexusa nigdy nie trafi do sprzedaży.

Latająca deskorolka japońskiego koncernu jest częścią kampanii "Amazing in Motion" która ma promować kreatywność i innowacje Lexusa. W nadchodzących tygodniach urządzenie będzie testowane w Barcelonie a na dzień dzisiejszy musimy zadowolić się zdjęciami i poniższym krótkim nagraniem.

 

 

 

Źródło: http://pressroom.toyota.com/releases/lexus+creates+hoverboard+of+future.htm

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj