"HoverSkater" - pierwsza na świecie latająca deskorolka

Kategorie: 

Źródło: Kickstarter
Wszyscy fani filmu "Powrót do Przyszłości" zapewne pamiętają, jak w drugiej części główny bohater używał różowej, latającej deskorolki. 30 lat temu była to jeszcze fikcja naukowa - dziś takie urządzenia zaczynają pojawiać się w naszej rzeczywistości.

 

W serwisie Kickstarter pojawił się pierwszy na świecie prototyp latającej deskorolki "HoverSkater". W przeszłości powstawały różne imitacje deskorolki jaką mieliśmy okazję oglądać w filmie, jednak żadna z nich nie funkcjonowała tak jak powinna. "HoverSkater" nie przypomina jeszcze tej z filmu, ale jej twórca najwyraźniej jest na dobrej drodze.

 

Jim Pitts z Arizony przez ponad 10 lat pracował nad prototypem takiej latającej deskorolki, która byłaby przede wszystkim tania, lekka i posiadałaby odpowiednie rozmiary. Niektóre firmy również starają się opracować takie urządzenia, jednak są one dość duże i kosztują ponad 5 tysięcy dolarów. Natomiast deskorolkę "HoverSkater" można zakupić na serwisie Kickstarter za 1,5 tysiąca dolarów.

 

Latający wynalazek Pitts'a posiada kółka dla zachowania równowagi a turbinę powietrzną uruchamia się za pomocą pilota. W przypadku osiągnięcia zbyt dużych prędkości na deskorolce, turbinę można również uruchomić tak aby kręciła się w przeciwnym kierunku, co zadziała niczym hamulec. Co prawda "HoverSkater" to jeszcze nie ta sama deskorolka co z filmu "Powrót do Przyszłości" ale być może za kilka lat ktoś zechce zbudować taki sam model?

 

 

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/1862772184/hoverskater

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Reval

Od razu na mysl przychodzi

Od razu na mysl przychodzi film "Powrót do przyszłości 2", gdzie była deskolotka. Oglądając film 20 lat temu nikt nie przypuszczał, że takie coś zostanie wynalezione Smile Ale przyjdą czasy, kiedy w wynalezieniu czegoś będzie nas ograniczać już tylko wyobraźnia Biggrin

Skomentuj