SpaceX rozmieści na orbicie okołoziemskiej tysiące satelitów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Elon Musk przyzwyczaił już nas do swoich spektakularnych pomysłów. Proponujący szybką kolonizację Marsa ekscentryk, ma w planach jeszcze jeden spektakularny projekt. Tym razem chodzi o budowę konstelacji 4425 satelitów, które stworzą pierwszą spójną globalną sieć telekomunikacyjną.

 

Ambicją firmy SpaceX jest uzyskanie możliwości świadczenia szerokopasmowego Internetu pod każdą szerokością geograficzną, włączając w to bieguny i równik. Obecnie to właśnie w tych obszarach korzystanie z Internetu jest mocno utrudnione.

 

Skala projektu jest zdumiewająca, ponieważ obecnie na orbicie znajduje się 1419 aktywnych satelitów i około 2600 niedziałających, ale orbitujących na różnych wysokościach. Mówimy zatem o wystrzeleniu podobnej ilości satelitów do tej, która aktualnie znajduje się nad naszymi głowami. Nie będą to jednak wielkie niczym autobus wielotonowe satelity, tylko ważące około 300 kg średniej wielkości urządzenia.

Większość z satelitów znajduje się na wysokości 35 tysięcy kilometrów nad Ziemią, ale te, które planuje wystrzelić SpaceX, znajdą się na wysokości jedynie 1150 km. Dzięki niewysokiej orbicie możliwe będzie świadczenie usług internetowych z relatywnie niewielkim opóźnieniem, rzędu 30 ms. Wcześniejsze systemy satelitarne ze względu na to, że operują z wyższych orbit, nie są w stanie osiągnąć takich parametrów transmisyjnych.

 

System telekomunikacyjny SpaceX ma zapewnić dostęp do internetu z przepływnością do 1 Gbps dla użytkownika końcowego. Na obszarze większości Ziemi stanie się on dostępny już po wystrzeleniu 800 satelitów. Wynoszenie na orbitę kolejnych ma umożliwić zwiększenie wydajności i elastyczności systemu oraz prawdziwie globalne pokrycie z biegunami włącznie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika arek

X i Miss... Poziom waszej

X i Miss... Poziom waszej dyskusji i gramatyka (mimo żę wiekszość przegladarek sama poprawia błedy) jest tak niski, że  zastanawiam sie, dlaczego moderator tej strony jeszcze ich nie usunął... Gdyż wasze wypowiedzi delikatnie mówiąc przynosza wstyd tejże niezbyt wiarygodnej stronie...

Portret użytkownika Miss

idota  to jestes ty jesli nie

idota  to jestes ty jesli nie wiesz o tak oczywistych rzeczach, doucz sie i wtedy mozesz sie do mnie odezwac w razie pytan. rak, guzy, zmiany dna do tego inwigilacja spoleczenstwa..  zeby zjadlam na tych temacie, z takimi wypierdkami jak ty nie dyskutuje.

Portret użytkownika X

Pozatym jak ci tak

Pozatym jak ci tak przeszkadza postęp to po co siedzisz przed kompem spakuj sie i wyjedz do amazoni albo afryk i zamieszkaj z jakimś plemieniem w domkach z patyków i gliny stawiam ze maksymalnie dorzyjesz 60 bo bez postępu i nowoczesnej medycyny raczej dalej nie pociongniesz nadmiar wiedzy i morziwości technologicznych jeszcze ludzkości nie zaszkodzil  (no chyba rze była to wiedza pseudo-naukowa) sory za bledy jesli jakis są ale sie spieszyłem i tak masz racje nie powinienem nazywac cie idiotkom przepraszam ale jak widze pseudo-naukowy bełkot albo piepszenie neoludystów to mam wrarzenie ze sie cofamy w rozwoju i sie denerwuje niepotrzebnie.

Portret użytkownika X

Małe sprostowanie zwrot "tak

Małe sprostowanie zwrot "tak masz racje nie powinienem nazywac cie idiotkom" miał znaczyć ze zaostro zareagowałem i niepowinienem nazywac cie idiotką ale nie ze masz racje bo niemasz racji z tym rakiem i uszkodzeniami dna bo niema niegdzie informacji poza pseudo-naukowymi stronami z teoriami spiskowymi o tym ze satelioty są szkodliwe.

Portret użytkownika X

Chyba na jakiś stronach

Chyba na jakiś stronach pseudo-naukowych i o teoriach spiskowych to wyczytywałaś a skoro czytasz takie rzeczy to ty jestes idiotkom a im wieknszy dostęp do internetu tym wienksze rozpsestrzenianie się wiedzy i tym lepiej bendziemy mogli leczyć takie choroby i jak niewiesz to sie nie wypowiadaj bo w necie jest wiencej pseudonaukowych i spiskowych teori niż przydatnej wiedzy wienc patrz co czytasz i gdzie.

Skomentuj