Nowości związane z nowym telefonem Samsung Galaxy S6 i S6 Edge

Kategorie: 

Telefon Samsung Galaxy S6 Edge - źródło: Samsung
Niektórzy z nas nie mogą się wręcz doczekać aż firmy takie jak Samsung zaprezentują pierwszy w pełni wyginany telefon, który można złożyć w rolkę niczym gazetę. Znany południowokoreański producent nowoczesnych telefonów przedstawił niedawno swoje nowe urządzenia - Samsung Galaxy S6 i S6 Edge.

 

W sieci można znaleźć wiele bardzo szczegółowych informacji na temat nowych telefonów. My wymienimy tylko niektóre z nich - posiadają 16-megapikselowy aparat, ponad 5-cio calowy ekran typu AMOLED oraz aż 8 rdzeni (4 x 2,1 Ghz i 4 x 1,5 Ghz). Czego nie posiadają? Gniazda na kartę pamięci oraz możliwości wyciągnięcia baterii, co powoduje raczej mieszane uczucia wśród posiadaczy telefonów Samsung.

Źródło: Samsung

Zwróćmy jednak uwagę na wprowadzone nowe technologie. Telefony Samsung Galaxy S6 i S6 Edge wreszcie można naładować bezprzewodowo, czyli koniec z kablami. Dzięki temu, wystarczy 10 minut ładowania a telefon będzie mógł pracować przez kilka kolejnych godzin. Możliwość bezprzewodowego ładowania urządzeń była w zeszłym roku testowana w Korei Południowej.

 

Kolejna rzecz to lekko wygięty ekran AMOLED w telefonie Samsung Galaxy S6 Edge. Niestety w dalszym ciągu jest to tylko trochę wygięta matryca. Samsung zapowiadał kiedyś, że to właśnie w 2015 roku wprowadzone zostaną pierwsze w pełni wyginane wyświetlacze, na które czeka wiele osób. Być może firmie uda się dotrzymać słowa, zwłaszcza, że mamy dopiero początek roku.

Źródło: Samsung

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj