Samsung wreszcie ujawnił swój składany telefon

Kategorie: 

Źródło: Samsung

Na specjalnej konferencji, która odbyła się 7 listopada w San Francisco, firma Samsung zaprezentowała swój pierwszy składany telefon. Właściwie to nie można go nazwać ani smartfonem, ani tabletem, gdyż posiada cechy obu urządzeń. Samsung Infinity Flex to składany telefon z giętkim ekranem. Niestety koncepcja ta szału nie robi.

 

Najnowsze urządzenie Samsunga to tablet, który po złożeniu zamienia się w grubego smartfona. Dzięki temu, telefon nie zajmuje wiele miejsca i można go schować do kieszeni.

Po rozłożeniu, Samsung Infinity Flex posiada ekran o przekątnej 7,3 cala. Korporacja z Korei Południowej niestety nie ujawniła żadnych szczegółów. Nieznana jest specyfikacja tego urządzenia, ani nawet wygląd – podczas demonstracji zrobiło się ciemno i mogliśmy zobaczyć jedynie sam wyświetlacz.

Samsung pokazał jedynie prototyp, a to oznacza, że projekt składanego telefonu może jeszcze ulec zmianie. Jego masowa produkcja może rozpocząć się w pierwszej połowie 2019 roku, ale nie wiemy, kiedy Samsung Infinity Flex pojawi się w sklepach. Kilka miesięcy temu, Kim Jang-yeol z Golden Bridge Investment powiedział, że sugerowana cena detaliczna tego urządzenia może wynieść około 2 miliony wonów południowokoreańskich, czyli nieco ponad 6700 złotych.

Pierwszym na świecie wyginanym smartfonem jest FlexPai firmy Royole, który będzie dostępny w sprzedaży już w grudniu. Jest to gotowe do produkcji i bardzo ciekawie zaprojektowane urządzenie, które w zależności od specyfikacji technicznych będzie kosztować od 4900 zł do 7100 zł. Wkrótce LG, Huawei i inne korporacje również zaprezentują swoje koncepcje. Można powiedzieć, że wyścig producentów smartfonów na polu giętkich urządzeń wkracza w ostateczną fazę.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj