Samsung Galaxy X będzie posiadał wyginany ekran i przeraźliwie wysoką cenę

Kategorie: 

Źródło: Internet

Dowiadujemy się kolejnych szczegółów w sprawie pierwszego na świecie smartfona z elastycznym ekranem. Korporacja Samsung pracuje nad przełomowym urządzeniem od kilku lat. Nie wiemy jeszcze jak dokładnie będzie wyglądał, ale poznaliśmy już przybliżoną datę premiery oraz jego prawdopodobną cenę. Niestety nie jest zbyt zadowalająca.

 

Samsung Galaxy X ma być pierwszym giętkim smartfonem, jaki pojawi się na rynku. Wygląda na to, że faktycznie będzie to technologia, na którą wszyscy czekali. Początkowo Samsung zapowiadał, że nowy telefon pojawi się w 2018 roku, lecz teraz ponownie przełożył datę z powodu ciągłych prac nad ulepszeniem smartfona, co jest zresztą zrozumiałe.

Dobrą informacją podzielił się Park Hyung-woo, analityk z Shinhan Financial. Dowiedzieliśmy się, że dostawy części dla nowego urządzenia będą napływać do odpowiedniego wydziału Samsung Electronics najwcześniej w listopadzie, zaś firma wprowadzi telefon na rynek w przyszłym roku. Park zdradził również, że nowe urządzenie będzie posiadać dwa wewnętrzne panele i jeden zewnętrzny. W trybie złożonym będziemy mieć 4,5-calowy wyświetlacz, a po rozłożeniu otrzymamy 7,3-calowy wyświetlacz.

Źródło: Coroflot

Druga informacja może przyprawić o ból głowy. Kim Jang-yeol z Golden Bridge Investment powiadomił, że sugerowana cena detaliczna za najnowszy składany telefon Samsunga wyniesie około 2 miliony wonów południowokoreańskich, to jest nieco ponad 1800 dolarów. W przeliczeniu na naszą walutę wychodzi, że za pierwszy wyginany smartfon musielibyśmy zapłacić ponad 6700 złotych!

 

Oczywiście znajdą się nieliczni, którzy zgodzą się zapłacić astronomiczną kwotę za taki telefon, ale czy warto? Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć na ile jest to opłacalne – nie widzieliśmy go jeszcze na oczy, nie znamy jego parametrów i przede wszystkim nie wiemy jaką będzie posiadał wytrzymałość. Samsung musi zadbać, aby przyszły smartfon był odporny na wyginanie i nie rozleciał się po kilku miesiącach używania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Tomek

niech lepiej zrobia taki co

niech lepiej zrobia taki co się nie bedzie w p...du rozbijał po upadku na podłogę, telefon za 2-3tys zł a jednego upadku nie wytrzymuje, szlag by to. Plastikowe gówna za 50zł kiedyś można było nimi w hokeja grać a teraz to delikutasy takie...

Portret użytkownika Anubis22

I komu to potrzebne? Już nie

I komu to potrzebne? Już nie mają co wymyślać z telefonami. Teraz tylko czekać aż będzie można tyłek nimi wycierać, to już wgl będzie nowa funkcjonalność. No ale jak są pelikany chętne na takie coś to wymyślają.

Skomentuj