Tor testowy dla Hyperloop powstanie w przyszłym roku w Kalifornii

Kategorie: 

Źródło: Hyperloop Transportation Technologies
Zgodnie z tym co zapowiedział Elon Musk, projekt superszybkiej kolejki Hyperloop wciąż idzie na przód. Specjalny tor testowy powstanie w 2016 roku nie w Teksasie, jak informowano wcześniej, a w Kalifornii.

 

Specjaliści początkowo podchodzili sceptycznie do projektu Elona Muska. Ich zdaniem Hyperloop może nie powstać ze względu na wiele problemów, związanych z poruszaniem się tej kolejki. Jednak pomysłodawca jest dobrej myśli i przystępuje do kolejnej fazy swojego projektu.

 

W 2016 roku w Kalifornii powstanie pierwszy tor testowy dla kolejki Hyperloop. Będzie on posiadał długość około 8 kilometrów. Elon Musk chce aby naukowcy i studenci mogli na nim testować swoje kapsuły, które będą w przyszłości przewozić ludzi.

Źródło: Hyperloop Transportation Technologies

Gdy system zostanie wprowadzony w życie i będzie w pełni funkcjonalny, specjalne kolejki będą mogły przewozić ludzi na odległość ponad 600 kilometrów w ciągu 30 minut. Jednak podczas testów na przyszłym torze, kolejki będą poruszały się znacznie wolniej. Elon Musk przewiduje, że na nowoczesny, superszybki transport będzie trzeba poczekać co najmniej 10 lat.

 

 

Źródło: http://phys.org/news/2015-03-hyperloop-five-mile.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj