Ładowarki bezprzewodowe mogą naładować wiele urządzeń jednocześnie na duże odległości

Kategorie: 

Tradycyjne metody ładowania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektrycznych prawdopodobnie odejdą w niepamięć, gdy rozwinięta zostanie technologia tzw. ładowania bezprzewodowego. Dzięki temu, urządzenia nie będą musiały być podłączone do gniazdka i pozbędziemy się niewygodnych, plątających się kabli.

 

Ładowanie bezprzewodowe na odległość polega na tym, że położymy przykładowo telefon komórkowy w pokoju na stole a bateria zacznie się ładować. Naukowcy z Koreańskiego Instytutu Zaawansowanej Nauki i Technologii (KAIST) zaprezentowali taką możliwość przy zastosowaniu systemu rezonansowego cewek dipolowych (DCRS).

 

Podobna technologia została w przeszłości opracowana przez amerykańskich naukowców z Massachusetts Institute of Technology (MIT), która wykorzystywała pole magnetyczne i pozwalała na transfer energii na odległość około dwóch metrów. Jednak wynalazek należący do zespołu z KAIST potrafi naładować urządzenia na odległość nawet 5 metrów.

 

W pokoju rozmieszczono dwie skrzynki o długości około 3 metrów, wyposażone w cewki. Dzięki systemowi DCRS, uczeni byli w stanie naładować baterie aż 40 telefonów komórkowych jednocześnie oraz takich urządzeń jak przenośne telewizory czy laptopy. W przyszłości może pojawić się również mniejsza wersja takiej technologii dla użytku domowego.

 

Uważa się, że w przyszłości bezprzewodowe ładowanie będzie tak popularne i wszechobecne jak bezprzewodowa sieć Wi-Fi. W wielu miejscach będzie można znaleźć punkty, w których będziemy mogli naładować swój telefon komórkowy.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika free energy

Niestety , żadne to

Niestety , żadne to nowości... Już dawno temu prawdziwy i zapomniany naukowiec- szaleniec Nikola Tesla wymyślił energię z eteru  darmową i przesyłanie energii bezprzewodowo na bardzo duże odległości - wystarczy tylko poczytać o tym zapomnianym prawdziwym i największym naukowcu doświadczalnym a nie czystom teoretycznym jak niedorastającym mu do pięt albercie einsteinie teoretyku z noblem...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem