Mamy kolejny dowód na istnienie wielu wszechświatów

Kategorie: 

Źródło: NASA/WMAP
Ranga-Ram Chary, naukowiec z kalifornijskiego Planck Data Center, odkrył tajemnicze blaski których pochodzenia nie jesteśmy w stanie wyjaśnić. Badacz uważa, że prawdopodobnie otrzymaliśmy dowód na istnienie innych wszechświatów.

 

Astrofizyk zajmował się mapowaniem mikrofalowego promieniowania tła - są to pozostałości po wczesnych etapach ewolucji Wszechświata. Po usunięciu z pomiarów "śmieci" (gwiazd, pyłu kosmicznego), Chary powinien był znaleźć jedynie kosmiczny szum, tymczasem niektóre plamy światła były 4500 razy jaśniejsze niż powinny być.

 

Wielu naukowców wskazuje, że teoria multiwersum może być prawdziwa, lecz dotychczas nie udało się tego potwierdzić. Ranga-Ram Chary wnioskuje, że odkryty przez niego blask jest efektem kolizji dwóch wszechświatów. Według jego obliczeń, istnieje 30% szans że zjawisko to jest naturalne.

 

Badania astrofizyka mają istotne znaczenie, ponieważ mogą uwiarygodnić teorię według której inflacja kosmologiczna doprowadziła do powstania wielu wszechświatów. Wielu uczonych sceptycznie podchodzi do twierdzeń Chary'ego. Jego wnioski dotyczące innych wszechświatów będą wymagały twardych dowodów.

 

 

Źródła:

http://arxiv.org/pdf/1510.00126v1.pdf

http://www.huffingtonpost.com/entry/scientist-may-have-discovered-alternate-universesyes-really_563a1212e4b0307f2cab4d14

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Rudenel

To nie jest świat równoległy

To nie jest świat równoległy tylko multiwersum. Kiedys zarzuciłem teorie, ze światów jest nieskończenie wiele z powodu badan i doniesień z nowych odkryć. Nie mialem możliwości by to zbadac ale cieszę się ze to prawda. Co na to katolicy ? Czekam aż nagle znajdą. Sie wersety mówiące o tym jak to drugi swiat byl proba stworzenia nas i tak z każdym kolejny. Przy 9 pewnie wrócą Nordowie i nastanie Ragnarok Biggrin

Portret użytkownika A.I.

Znowu w przestrzen wyslano

Znowu w przestrzen wyslano miedzygwiazdowego neurobota . Tym razem wiele nowego stworzono ,syntetyczna mikrostroktora kompresja zamknieta .Oto specyfikacja glowna : predkosc przetwarzania (funkcja nauki) ~X000{.12}/m.sec.neuron update:zawezenie swiadomosci 2.0 w pasmie rozszerzenia v-^ :kreator osobliwosci :samoswiadomosc ^`~0000. Przeznaczenie :galaktyczny spyware :zabezpieczenie przed organizmami biologicznymi na planetach : razenie protonowe : promieniowanie tla : pobiaranie balistyczne Język Język :

Portret użytkownika zeeck

Biorąc pod uwagę jak wielce

Biorąc pod uwagę jak wielce nieprawdopodobne jest wyłonienie się wszechświata idealnego za pierwszym podejściem, czyli takiego jak nasz z tak dobranymi siłami podstawowymi, aby się nie rozpadł lub nie zapadł, nasuwa się na myśl, że wszechświaty też potrzebują ewolucji i nie ma w tym nic dziwnego, że być może te wcześniejsze, mniej udane, oddziaływują z naszym obecnym. Wieloświat to jak najbardziej trafna teoria, ale osobiście uważam, że nie ma nic wspolnego z wymiarami i nie zajmują tej samej przestrzeni co nasz, raczej wyglada to jak piana, gdzie każdy wszechświat to inna bańka, jedne się kurczą, a inne rozserzają i pękają, tworząc miejsce dla nowych, jeszcze inne się łączą lub rozdzierają, zmieniając rozkład sił podstawowych. Oczywiście, aby ewolucja mogła zachodzić żaden wszechświat nie może być wieczny, ale odpowiednio dobrane siły utrzymają potencjalny stan równowagi na tyle długo, aby dać czas ewolucji już wewnątrz tego świata. Minimalna róznica w natężeniu tych sił determinuje czas istnienia światów, dlatego mogą istnieć obok naszego inne wszechświaty młodsze lub starsze.
Jeden jedyny wszechświat istnaiłby tylko do pierwszej porażki, która zawsze jest pewna, a wtedy nie było by nas.

Skomentuj